• Listopad

• Znalezione obrazy dla zapytania zdrowo jem więcej wiem 2016/2017 Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie promującym zdrowy styl życia, przebiegającym pod hasłem „Zdrowo jem, więcej wiem”. Podczas podsumowania I części projektu dzieci z kl. III i oddziału przedszkolnego przedstawiły scenkę „Na straganie” – Jana  Brzechwy,  którą przygotowały pod kierunkiem pani Z. Marek i pani E. Skrzypek. Przedszkolaki zaprezentowały się również w piosence o zdrowych jabłkach.  Piękne stroje jak zwykle wykonali rodzice występujących dzieci.  Salę, ozdabiały plakaty promujące zdrowe odżywianie, wykonane przez uczniów kl. III i przedszkolaków.

Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną, przygotowaną przez panią A. Madej i pana Ł. Muniaka - na temat zdrowego odżywiania się i aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie klas starszych, należący do kółka kulinarnego, przygotowali pokaz wykonania zdrowych, kolorowych kanapek i przekąsek. Wszyscy mieliśmy okazję przekonać się o ich wspaniałym smaku. Chętni uczniowie wzięli udział w quizie na temat zdrowego stylu życia, opracowanym przez panią A. Madej. Każdy uczestnik quizu został nagrodzony.

Śniadanie Daje Moc   8 listopada klasy I i II  przygotowały we wtorkowy poranek uroczyste śniadanie w ramach ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc”.  Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. Wspólne śniadanie było podsumowaniem  działań promujących zdrowy styl życia. W zorganizowaniu akcji, wsparli nas rodzice naszych uczniów, którzy przygotowali swoim pociechom potrzebne, zdrowe produkty. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki. Zaproszona została pani dyrektor, która podziwiała wykonane różne arcydzieła. Sama także przygotowała pożywną kanapkę .

Wszystkie te działania z  pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

Nad całością czuwały wychowawczynie pani Mirosława Godek i  pani Lidia Kopacz.

Konkurs Bóbr   10 listopada uczennice z klasy III – Maja Burek, Wiktoria Skrzyniarz i Natalka Pasela wzięły udział w XI Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów. Konkurs przeprowadzany był online i składał się z 24 pytań podzielonych na trzy grupy ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie.

Trzymamy kciuki za wyniki naszych uczennic i już dziś im gratulujemy udziału.

Konkurs zorganizowała pani Agata Trawczyńska.

Dzień Praw Dziecka

21 listopada obchodziliśmy w szkole OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  PRAW DZIECKA.  Uczniowie przedstawili krótkie scenki teatralne nawiązujące do treści poszczególnych praw. Celem apelu było przybliżenie społeczności szkolnej znaczenia praw dzieci i konieczności ich przestrzegania.

Pracę uczniów wspierali nauczyciele:  Zofia Marek,  Ewa Skrzypek,  Witold Jarosz.

ico muzeum regionalne  Warsztaty edukacyjne

25 listopada uczniowie klas I – IV uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Husarz – skrzydlaty rycerz” w Pałacyku Oborskich w Mielcu. Warsztaty składały się z części multimedialnej i plastycznej. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądała zbroja husarza i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tego rycerza. W drugiej części warsztatów odbyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci kalkowały i malowały husarza na koniu. Na zakończenie zwiedziły ekspozycję Muzeum Regionalnego, które mieści się w pałacyku.  Ekspozycja zawiera fotografie starego Mielca i przedmioty używane przez dawnych mieszkańców miasta, także Żydów, fragmenty szkieletu mamuta oraz wystawę obrazów, głównie portretów namalowanych przez krakowskiego malarza okresu Młodej Polski i 20-lecia międzywojennego - Wojciecha Weissa.

Ta niecodzienna lekcja historii została na pewno lepiej zapamiętana niż tradycyjne lekcje w szkole i zachęciła uczniów do częstszego korzystania z obiektów kulturalnych naszego regionu.

Wyjazd zorganizowała p. L. Kopacz, a opiekę sprawowały p. Z. Marek i M. Godek.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowe misie już ponad sto lat towarzyszą dzieciom na całym świecie i do dziś pozostają jedną z najpopularniejszych zabawek. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi pluszakami. Zabawę rozpoczęły od przedstawienia swojego ulubieńca kolegom i koleżankom. Następnie odbyły się wesołe śpiewy, tańce w rytmie znanych piosenek, gimnastyka z misiami, zabawy z chustą animacyjną. Nie zapomnieliśmy też o ulubionym przysmaku niedźwiadków - miodzie, który przedszkolaki zjadały ze smakiem. Na zakończenie każdy wykonał własnego misia z papierowego talerzyka. Zabawa z misiami trwała cały dzień, dostarczając wszystkim wiele uśmiechu i radości.