• Marzec

        • Znalezione obrazy dla zapytania dzień matematyki 2017 Marzec jest miesiącem MATEMATYKI, a 12 marca od 4 lat obchodzony jest  jako Ogólnopolski Dzień Matematyki. Inicjatorem i organizatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl! Patronem honorowym tegorocznego Dnia Matematyki jest Minister Edukacji Narodowej. "Pieniądze to nie wszystko" - to hasło przewodnie. W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki 13 marca (z uwagi na fakt, że 12 marca to niedziela).  Dzień Matematyki kierowany był do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań sprawiało przyjemność, a nie było kolejnym testem. 

          Dzień Matematyki dał uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki...

          Organizatorami były panie Monika Tworek i Agata Trawczyńska.

           

           

          Znalezione obrazy dla zapytania świetlik konkurs      14 marca uczniowie kl. V – Oliwia Gruszka i Alek Markulis wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs polega na przeprowadzaniu doświadczeń oraz rozwiązaniu testu. Formuła testu nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

          Uczniów do konkursu przygotowała pani Maria Jaje.

           

           

                               Podobny obrazWyjazd na mecz piłki siatkowej

          18 marca uczniowie naszej szkoły udali się do Rzeszowa na mecz piłki siatkowej Asseco Resovia Rzeszów – Efektor Kielce. Podczas meczu mogli podziwiać grę najlepszych zawodników w naszym kraju. Na trybunach panowała wspaniała rodzinna atmosfera co sprzyjało dopingowaniu rzeszowskiej drużyny. Po meczu nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć i autografów od zawodników obu drużyn.

          Organizatorami i opiekunami wyjazdy byli: p. Łukasz Muniak, p. Ewa Skrzypek i p. Monika Tworek.

           

                                     Pierwszy Dzień Wiosny

          Uczniowie klas młodszych i przedszkola, zgodnie z coroczną tradycją, powitali wiosnę.  Z tej okazji klasa  przybrała również wiosenne barwy. Dzieci wykonały kukły marzanny, które później zostały spalone, aby zima już nie wróciła. Chociaż pogoda zbytnio nie przypominała o nadchodzącej wiośnie, to humor wszystkim dopisywał. Uczniowie cieszyli się, że mogą wyjść na pierwszy wiosenny spacer i wesoło zabawić się wspólnie na szkolnym placu zabaw.

           

                            Wizyta pszczelarza

          Wiosna, to okres kiedy przyroda budzi się do życia, z uli wylatują pszczoły. Pierwszy dzień wiosny to doskonały moment do poznania życia najważniejszych dla człowieka owadów. 21 marca uczniowie naszej szkoły gościli pszczelarza – pana Antoniego Muniaka, który odwiedził ich wraz ze swoimi pszczołami. W wyjątkowo interesujący sposób opowiadał uczniom o życiu pszczół, ich znaczeniu w przyrodzie oraz o pracy pszczelarza. Dzieci miały okazję spróbować miodu prosto z ramki. Zobaczyć jak wyglądają przybory i strój pszczelarza. Poznać takie produkty jak wosk, propolis, węza oraz zaglądnąć do wnętrza ula. W czasie tej niecodziennej lekcji przyrody uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą, otrzymali od pana pszczelarza nagrody – słoiczki miodu.

          Spotkanie zorganizowali panowie Witold Jarosz i Łukasz Muniak.

           

                         Zajęcia edukacyjne "Od nasiona do rośliny"

          Nabywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się, dlatego dajemy dzieciom możliwość samodzielnego wykonania określonej pracy, a potem wyciągania wniosków na podstawie systematycznych obserwacji. W oddziale przedszkolnym odbyły się  zajęcia edukacyjne „Od nasiona do rośliny”, które miały na celu poszerzenie wiadomości na temat warunków niezbędnych do rozwoju roślin oraz założenia hodowli w kąciku przyrodniczym. Po części teoretycznej, dzieci samodzielnie siały nasiona bazylii i owsa oraz sadziły cebulę. Mali ogrodnicy bardzo zaangażowali się w pielęgnację roślin oraz obserwacje przyrodnicze – kiełkowanie roślin i ich wzrost. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci miały możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto podczas pełnienia codziennych dyżurów uczą się systematyczności i odpowiedzialności. 

           

                         Konkurs plastyczny

          31 marca odbyło się podsumowanie szkolnego etapu konkursu plastycznego „Wielkanocny baranek – figurka”. Celem konkursu było upowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz poznawanie obyczajowości ludowej i różnorodnych technik plastycznych. Baranki wykonano  wieloma technikami z wykorzystaniem ciekawych materiałów m.in. włóczki, makaronu, waty, wełny, bibuły,  cekinów, papieru, patyczków, popcornu, ryżu, szyszek. Kolejny raz rodzice i dzieci wykazali się wyobraźnią, zdolnościami plastycznymi i technicznymi oraz dokładnością i precyzją. Wszystkie prace zachwyciły jury, dlatego postanowiło uhonorować wszystkich uczestników i przyznać im równorzędne nagrody.

          W gminnym etapie konkursu naszą placówkę reprezentować będą:

          Kategoria I – przedszkola: Kinga Gancarczyk, Olga Burek, Gabriela Bogdan, Karina Wilk, Adrian Masajada, Lena Wilk, Laura Lipiór.

          Kategoria II – klasy I-III: Monika Kwaśniowska, Wiktoria Skrzyniarz, Karol Kurgan, Jakub Bogdan, Maja Burek, Patrycja Kozioł, Justyna Bożek.

          Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych pomysłów.

           

           

                         Sukces w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej

          31 marca w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie (w budynku w Przecławiu) odbywał się XIII Gminny Konkurs Piosenki Religijnej „W Duszy  Zjednoczonej z Bogiem Trwa Nieustanna Wiosna”.  Konkurs rozgrywał się w trzech kategoriach: soliści klas I – III, soliści klas IV – VI oraz zespoły i zgromadził łącznie 60 uczestników ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Przecław. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Katarzyna Kwaśniowska z kl. VI i Magdalena Kopacz z kl. IV jako solistki oraz dziewczynki z kl. III: Wiktoria Skrzyniarz, Natalia Pasela i Maja Burek tworzące zespół. Wszystkie nasze uczestniczki zdobyły czołowe miejsca w swoich kategoriach i otrzymały nagrody rzeczowe.

          Kasia Kwaśniowska – I miejsce, za "List do Boga";

          Magda Kopacz – II miejsce, za utwór „Pioseneczka”;

          Wiktoria, Natalia i Maja – I miejsce,  za piosenkę „Powiedz ludziom, że kocham ich”.

          Uczennice do występu przygotowały panie M. Godek i Z. Marek, a Kasia wybrała i ćwiczyła, należy tu podkreślić trudny utwór, pod okiem swojego Taty.

          Naszym wspaniałym dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!