• Czerwiec

        •               Wycieczka do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

          2 czerwca klasy 0 - III uczestniczyły w wycieczce do Szczucina. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Drogownictwa, które działa jako Zespół ds. Historii Drogownictwa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Placówka powstała w 1982 roku, najpierw jako Izba Pamięci, która rozwijała się w miarę gromadzenia nowych i bardziej wartościowych eksponatów. W maju 1992, decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Muzeum zostało wpisane do rejestru zabytków. Do zwiedzania przeznaczone są dwie ekspozycje: zewnętrzna, na której w czasie spaceru można podziwiać maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom, oraz wewnętrzna, która pokazuje między innymi eksponaty dotyczące budowy i utrzymania dróg i mostów, sposób pracy przy budowach w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów, a także drogi i mosty w sztuce. Dzieci oglądały także filmy edukacyjne dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Na zakończenie zwiedzania, wszyscy otrzymali pamiątkowe foldery i książeczki pt. „Zagadki drogowe”. 

          Wycieczkę zorganizowała pani Lidia Kopacz.

           

                              Znalezione obrazy dla zapytania cała polska czyta dzieciom 2017

          Oddział przedszkolny  uczestniczy w kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". W ramach kampanii staramy się codziennie czytać dzieciom, zapraszać gości do czytania, umożliwiać naszym wychowankom korzystanie z kącika książki.  Podczas trwania programu  dzieci zapoznają się, poprzez aktywne słuchanie, z różnymi pozycjami książek dostępnymi na rynku. Czytane bajki i wiersze mają ogromny wpływ na harmonijny rozwój dzieci oraz przekazują wartości kulturowe i wzorce postępowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy czytali w zerówce  bajki, opowiadania i wiersze, a byli to: p. Sabina Burek, p. Agnieszka Bogdan, p. Zofia Pomana oraz uczniowie klasy III. 

          Koordynatorem kampanii jest p. Ewa Skrzypek.

           

                    Gminny Przegląd Twórczości Przedszkolnej

          14 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w XVII Gminnym Przeglądzie Twórczości Przedszkolnej zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Przecławiu. Celem przeglądu jest rozwijanie różnorodnych form twórczości dziecięcej, wyrabianie wrażliwości na wartości estetyczne w sztuce dziecięcej oraz promowanie dziecięcych talentów. Nasze przedszkolaki zaprezentowały układ taneczny do piosenki „Hafanana”, który wzbudził aplauz publiczności. Występy wszystkich dzieci spotkały się z ogromnym uznaniem widowni, a  organizatorzy wręczyli upominki wszystkim uczestnikom.

          Dzieci do występu przygotowała p. Ewa Skrzypek.

           

           

           

                                        Znalezione obrazy dla zapytania mamo tato wolę wodę   Projekt edukacyjny przedszkolaków

          W roku szkolnym 2016/2017 dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w 9 edycji programu edukacyjnego„Mamo, tato, wolę wodę!”którego inicjatorem jest Żywiec Zdrój. Nasi wychowankowie przeżyli wiele ciekawych przygód w towarzystwie Wodnych Superbohaterów: Zosi i Krzysia, którzy wraz ze Zdrojkiem podzielili się swoją wiedzą na temat wody i jej roli w życiu człowieka i środowiska. Poznali  właściwości  wody, jej zastosowanie  i sposoby oszczędzania. Superbohaterka Zosia - ekspertka od dbania o środowisko, wprowadziła dzieci w temat recyklingu opakowań PET, a Krzyś przekazał wiedzę o lesie, jego ekologicznych funkcjach oraz zachęcał dzieci do sadzenia drzew. Na koniec przedszkolaki  wykonały pracę konkursową pt. „Zabawka z butelek PET”.  W trakcie realizacji programu,  nasze przedszkolaki zdobyły szereg cennych informacji i umiejętności, które mamy nadzieję, wykorzystają w przyszłości.

          Koordynatorem programu jest p. Ewa Skrzypek.

           

                        Kolorowy Misz - Masz

          19 czerwca odbył się Gminny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych „KOLOROWY MISZ-MASZ” zorganizowany przez Samorządowy Dom Kultury w Tuszymie. Przygotowane układy choreograficzne prezentowały następujące grupy taneczne:

          - Zespół Iskierki – z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kiełkowie – taniec do piosenki HAFANANA oraz „Taniec kwiatów”,

          - Zespół Love Children – z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Tuszymie – taniec Kujawiak,

          - Zespół Obłoczki – z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu – taniec „Różyczki”,

          - Zespół Roztańczone Nutki – z oddziału przedszkolnego prze Szkole Podstawowej w Łączkach Brzeskich – taniec „Zumba dla najmłodszych” oraz taniec „Polka”,

          - Zespół Biało – Czarni – oddział 3-4 latków przy Szkole Podstawowej w Tuszymie – „Taniec dżentelmenów”

          - Zespół Promyczki – z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu – taniec ze skrzydłami ISIS.

          Wszystkie prezentacje oceniało profesjonalne jury w składzie: p. Eliza Rusin, Luiza Kozioł i Jakub Jurek – instruktorzy tańca w SDK Tuszyma. Jury było pod wrażeniem przygotowanych choreografii, kolorowych strojów, a także uśmiechów które gościły na twarzach dzieci. Za wspaniałe występy uczestnicy otrzymali od organizatorów dyplomy i upominki.

          Dzieci do występu przygotowała p. E. Skrzypek.

           

                            Hodowla chomika w klasie IV

          Uczniowie klasy IV od stycznia, pod okiem wychowawczyni, zajmują się hodowlą chomika. Jest to krótkoogonowy chomik karłowaty – Campbella. Prowadzenie hodowli jest inicjatywą Madzi Kopacz, ale wszyscy bardzo zaangażowali się w opiekę zwierzątkiem. Zajmują się nim z wielką pasją.

          Dzięki prowadzonej hodowli uczą się systematyczności, obowiązkowości, odpowiedzialności za jego los oraz umiejętności współpracy w grupie i odpowiedzialności za efekty pracy całej grupy.

           

           

                           Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

          23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolego. Akademia podsumowująca całoroczną pracę poprzedzona była mszą świętą. W czasie uroczystości pani dyrektor Agata Trawczyńska przypomniała największe sukcesy uczniów, a tym którzy uzyskali najlepsze wyniki nauczania, wyróżnili się swoim zachowaniem i postawą wręczyła nagrody książkowe.  Złożyła podziękowania nauczycielom za inicjatywę, zaangażowanie i wsparcie uczniów w ich codziennym trudzie. Podziękowała również rodzicom za życzliwość i wyrozumiałość. Szczególne słowa uznania skierowała do pań Agnieszki Bogdan i Sabiny Burek. Kończąc stwierdziła, że kolejny rok można zaliczyć do udanych i satysfakcjonujących. Życzyła wszystkim, aby wakacje dały dużo radości, pomogły zregenerować siły i pozwoliły z ochotą i zapałem spotkać się za dwa miesiące.

          Uczniowie, którzy otrzymali nagrody książkowe:

          z klasy I: Justyna Bożek, Natalia Stefanowicz

          z klasy II: Monika Kwaśniowska, Patrycja Kozioł

          z klasy III: Aleksandra Lipiór,  Wiktoria Skrzyniarz, Maja Burek, Natalia Pasela, Kacper Jurek

          z klasy IV: Magdalena Kopacz, Kacper Kilian, Karol Gawron

          z klasy V: Alek Markulis, Oliwia Gruszka, Lidia Kopacz

          z klasy VI: Jakub Kilian, Katarzyna Kwaśniowska, Roksana Walas, Leonard Muniak.