• Listopad

•               Podobny obrazZajęcia z programowania

7 listopada odbyły się zajęcia "Popołudnie z programowaniem" dla uczniów klasy V wraz z rodzicami. Pierwszym zadaniem podczas warsztatów było budowanie wieży z papieru. Dzieci i rodzice zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z nutą współzawodnictwa. Następnie zostały przedstawione cele i zasady pracy oraz możliwości zestawów Scottie Go! i  Lego WeDo 2.0. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy z edukacyjną grą Scottie Go! Ich zadaniem było programowanie ruchów Scottiego. Budowali i programowali również roboty pracując z zestawami klocków Lego WeDo 2.0. Podczas zajęć królowały: kreatywność, wyobraźnia, intuicja i wnioskowanie. Uczniowie chętnie opowiadali rodzicom o swoich osiągnięciach i konstrukcjach.

W sali obok na uczniów czekały smaczne przekąski przygotowane przez rodziców, za które serdeczenie dziękujemy.

Zajęcia prowadziła pani Monika Tworek

Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc 2018

Po raz kolejny 8 listopada uczniowie klas I-III włączyli się w ogólnopolski program edukacyjny „Śniadanie daje moc”. Przygotowywanie zdrowego śniadania poprzedziły rozmowy z dziećmi na temat roli  tego posiłku w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu w ciągu całego dnia. Uczniowie analizowali również 12 zasad zdrowego odżywiania. W przygotowywaniu pysznego i zdrowego śniadania zaangażowały się również   mamy i babcia. Dzięki ich wsparciu na stolikach pojawiły się piękne, kolorowe, zdrowe kanapki oraz „wyspy” śniadaniowe.

Mamy nadzieję, iż  udział uczniów w tego typu zajęciach, przyczyni się do zwiększenia świadomości dzieci i ich rodziców na temat roli zdrowego odżywiania się w życiu każdego człowieka.

#RekordDlaNiepodległej

Znalezione obrazy dla zapytania 100 rocznica odzyskania niepodległości

Nasza szkoła 9 listopada obchodziła 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości zostały zapoczątkowane wystawą książek historycznych i gazet z dwudziestolecia międzywojennego, oraz projekcją filmu pt. "Po latach niewoli wstaje Polska 1914- 1918". Następnie uczniowie wraz z nauczycielami i przedstawicielami rodziców udali się do kościoła na mszę świętą w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu społeczność szkolna utworzyła "żywą flagę" Polski, oraz odśpiewała hymn Polski o godz. 11.11. w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej". Kolejnym etapem uroczystości była Akademia przygotowana przez uczniów klas: VI, VII i VIII, w której przedstawiono upadek Rzeczpospolitej w XVIII wieku, oraz odbudowę i odrodzenie Polski w 1918 roku. Na zakończenie obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyła się dyskoteka, którą zapoczątkował "Polonez" w wykonaniu uczniów kl. I- III. Na dyskotece  grano tylko polskie utwory.

Uroczystości przygotowali: p. Zofia Marek, p. Agata Madej, p. Lidia Kopacz, p. Piotr Wolak

Konkurs Bóbr

14 i 15 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Konkursie Bóbr - międzynarodowym konkursie z zakresu informatyki zainicjowanym w 2004 roku. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji. Konkurs w całości przebiegał w Internecie. Zadaniem uczniów było samodzielnie rozwiązanie testu na oprogramowaniu konkursowym. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów.

W konkursie wzięli udział: Monika Kwaśniowska, Maja Burek i Karol Gawron (kategoria Benjamin), Oliwia Gruszka, Alek Markulis, Jakub Kilian i Leonard Muniak (kategoria Junior). Gratulujemy uczestnikom i czekamy na wyniki konkursu.

Organizacją konkursu w szkole zajęły się panie: dyr. Agata Trawczyńska i Monika Tworek

Znalezione obrazy dla zapytania kulkoland mielec

Wyjazd do Mielca do Sali Zabaw „Kulkoland” był dla uczniów klas I – III  i  dzieci   z oddziału przedszkolnego okazją do wspólnej, wesołej zabawy. Wszyscy mieli możliwość skorzystać z rozmaitych atrakcji, a główną z nich była zjeżdżalnia pontonowa oraz mini boisko do gry. Poza zabawami na przyborach były także andrzejkowe wróżby prowadzone przez panie animatorki, tańce przy muzyce i słodki poczęstunek. Spędzony na wyjeździe czas dostarczył mnóstwa wrażeń.

Dzieci bawiły się pod opieką pań wychowawczyń, a wyjazd zorganizowała pani Zofia Marek.

Znalezione obrazy dla zapytania 100 rocznica niepodległość  Dzień Niepodległości w Domu Seniora w Kiełkowie

19 listopada uczniowie klas VI – VIII odwiedzili mieszkańców Domu Seniora w Kiełkowie. W czasie wizyty przedstawili Akademię z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w której zaprezentowali upadek Rzeczpospolitej w XVIII wieku, oraz odbudowę i odrodzenie Polski w 1918 roku. Na zakończenie pobytu uczniowie wraz z Seniorami odśpiewali pieśni patriotyczne.

Uczniowie naszej szkoły systematycznie odwiedzają mieszkańców Domu Seniora sprawiając im swoimi wizytami ogromną radość.

Opiekunami byli p. Lidia Kopacz, p. Piotr Wolak, p. Łukasz Muniak

Sukcesy w powiatowym konkursie plastycznym

30 listopada dwoje uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych podczas uroczystego spotkania w ramach akcji „CAŁY POWIAT CZYTA Z DZIEĆMI” w PZPSW w Mielcu. Odbyło się tam wręczenie nagród  za udział  w powiatowym konkursie plastycznym „NA OLIMPIE”. Na konkurs wpłynęło 205 prac plastycznych z 17 placówek z terenu powiatu mieleckiego. Komisja oceniająca prace  brała pod uwagę samodzielność ich wykonania, nawiązanie do tematu i kreatywność. Z naszej szkoły nagrody otrzymali uczniowie klasy I – Lena Wilk i Krzysztof Moździoch. Laureatom serdecznie gratulujemy.