• Wrzesień

•                                    Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września - jak co roku, uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016/2017. Dyrektor szkoły pani Agata Trawczyńska powitała wszystkich zebranych. W szczególności przywitała  najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów z kl. I.  Uczniowie z kl. III, IV i V pod kierunkiem p. Zofii Marek i p. Witolda Jarosza przygotowali na wakacjach krótką część artystyczną.

Życzymy - pani dyrektor, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły samych sukcesów, pomyślności w życiu osobistym oraz zadowolenia z pracy, a uczniom  wytrwałości w nauce. Rodzicom zaś, życzymy  jak najwięcej cierpliwości i  pogody ducha, podczas wspierania w nauce swoich pociech.

Dożynki Parafialne

11   września uczniowie z naszej szkoły, podczas Dożynek Parafialnych w Kiełkowie, zaprezentowali się w 2 scenkach teatralnych, 3 tańcach.  W szczególności na pochwałę zasługują wszyscy uczniowie obecnej kl. III, którzy już w czerwcu rozpoczęli przygotowania do występu w scence „Rady Dobrej Wróżki”. Chętni uczniowie z poszczególnych klas  wystąpili również w scence „Bajka o nowoczesnym Kopciuszku”. W bardzo krótkim czasie dzieci nauczyły się tańczyć „Trojaka”. Również i nasze przedszkolaki zatańczyły 2 tańce, w których znakomicie się zaprezentowały. Wystąpił też wspaniały duet (Kasia Kwaśniowska i Bartek Cisło z kl. VI) we włoskiej piosence Felicita.

Wszyscy występujący uczniowie, zasługują na szczególną pochwałę i uznanie za swój wysiłek jaki włożyli w przygotowanie się do występu oraz za to, że jeszcze podczas wakacji przychodzili na próby. Mamy nadzieję, że ich występ spodobał się uczestnikom dożynek.

Do występu przygotowywały uczniów panie: Zofia Marek i Ewa Skrzypek.

Jak zawsze, w podobnych sytuacjach, możemy liczyć na pomoc rodziców, którzy  angażują się w życie szkolne swoich pociech. Zadbali o piękne stroje i wspaniałą atmosferę podczas trwania występu uczniów. Serdecznie im za to dziękujemy.

Finały Powiatowe w Lekkiej Atletyce

W dniu 20.09.2016 na stadionie Stali Mielec w Mielcu odbyły się Finały Powiatowe – Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowały 4 osoby:

• Izabela Pasela – skoku w dal – VI miejsce
          • Katarzyna Kwaśniowska – rzut piłeczką palantową – X miejsce
          • Łukasz Mądziel – bieg na 1000 m – XXXIII miejsce
          • Kacper Ramik – bieg na 100 m – XIV miejsce

30 września 2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogli popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów!. W czasie zajęć uczniowie tworzyli plakaty, rekwizyty i przypominali sobie tabliczkę mnożenia podczas gier i zabaw. Wszystko po to, aby potem egzamin zdać śpiewająco i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Egzaminatorami byli  szóstoklasiści. Każdy, kto odpowiedział bezbłędnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymywał ten zaszczytny tytuł.

Wszystkim biorącym udział w akcji bardzo podobała się ta nietypowa lekcja matematyki, przeprowadzona pod czujnym okiem koordynatora - pani Moniki Tworek.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

30 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które poprzedzone były kilkudniową kampanią wyborczą. Zamin jednak zebrani na sali gimnastyczniej wyborcy, oddali swoje głosy, wszyscy kandydaci przedstawili swoje programy wyborcze. Największe zaufanie zdobyła Izabela Pasela zdobywając 44 głosy i tym samym zostając przywodniczącą. Zastępcą przewodniczącej został Karol Maziarz uzyskując 15 głosów, a skarbnikiem - Leonard Muniak z 4 głosami poparcia.

Nowo wybranemu Samorządowi życzymy samych sukcesów w pracy dla dobra szkolnej społeczności.

Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka uczennice klasy VI przygotowały dla swoich kolegów wybory "super chłopaka". Chłopcy przeszli próbę odwagi: tańczyli przy piosence Kaczuszki, próbę grzeczności: wykazali się doskonałą znajomością zasad dobrego wychowania oraz dzielnie stawili czoła pytaniom z zakresu motoryzacji. Po mistrzowsku odgadli również wszystkie hasła podczas zabawy kalambury. W uznaniu zasług dziewczynki postanowiły wszystkim kolegom przynać tytuł "super chłopaka" i nagrodziły ich medalami.