• Styczeń

•                         Dzień Babci i Dziadka

13 stycznia – w przeddzień ferii zimowych, nieco wcześniej niż wskazują to daty w kalendarzu, w szkole odbyła się uroczystość dedykowana naszym kochanym i niezastąpionym Babciom i Dziadkom. Program artystyczny składał się z wierszy, piosenek, humorystycznych scenek i życzeń od wdzięcznych wnuków, zaprezentowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III.  Na zakończenie odbył się mini - koncert muzyczny w wykonaniu uczniów klasy VI: Katarzyny Kwaśniowskiej, Bartka Cisło i Karola Maziarza, którzy wykonali utwory na gitarę klasyczną, basową i trąbkę. Na repertuar złożyły się  utwory poważne, rozrywkowe, a także kolędy, które zachęciły wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania. Dzieci wręczyły przybyłym gościom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Później był słodki poczęstunek, przygotowany przez mamy, za który należą się serdeczne podziękowania.

Program uroczystości przygotowały wychowawczynie poszczególnych klas: p. Ewa Skrzypek, Mirosława Godek, Lidia Kopacz i Zofia Marek przy współpracy  p. Witolda Jarosza. O odświętny wystrój stołów zadbała p. Agata Madej z dziewczętami z klasy V, które uczęszczają na zajęcia kółka kulinarnego.

Wizyta w Domu Seniora

W pierwszym dniu ferii zimowych  z wizytą u podopiecznych Rodzinnego Domu Seniora w Kiełkowie zjawili się mali wolontariusze z klas I - III naszej szkoły pod opieką pań Lidii Kopacz i Mirosławy Godek. Powodem wizyty był zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały specjalnie przygotowany z tej okazji program artystyczny. Program miał na celu ukazanie ważnej roli babci i dziadka w życiu każdego dziecka. Obejmował on: scenki humorystyczne, wiersze i piosenki. Ponadto w trakcie pobytu wszyscy razem wspólnie śpiewali kolędy, do których na trąbce przygrywał  uczeń kl. VI Karol Maziarz. Nie zabrakło także tradycyjnego ,,Sto lat”. Dzieci, chcąc aby ten dzień zapadł seniorom na długo w pamięci, podarowały im własnoręcznie zrobione podczas zajęć w szkole tulipany.
          Wizyta była dla dzieci prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka, często schorowanego i samotnego. Uczniowie swoją obecnością sprawili ogromną radość mieszkańcom Domu Seniora, którzy już czekają na kolejne odwiedziny uczniów z „Kiełkowskiej Podstawówki”.