• Maj

•                  IV miejsce w Gminnym Finale Igrzysk Młodzieży                                   Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt

10 maja odbyły się Gminne Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym. Drużyna dziewcząt, w składzie: Katarzyna Kwaśniowska, Izabela Pasela, Lidia Kopacz, Joanna i Katarzyna Jurkowskie, wywalczyły IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Sukces w Gminnym Konkursie Matematycznym uczniów klas V

10 maja w Szkole Podstawowej w Przecławiu odbył  się Gminny  Konkurs Matematyczny Uczniów klas V. Do  konkursu przystąpiło 21 piątoklasistów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Przecław. Celem spotkania było: rozwijanie zainteresowań i wspieranie uzdolnień uczniów, pobudzanie twórczego myślenia, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, a także wyłonienie i promowanie uczniów zdolnych oraz ich nauczycieli. Uczniowie rozwiązywali 10 zadań, w tym: 5 otwartych, oraz 5 zamkniętych. Naszą szkołę reprezentowali Alek Markulis i Oliwia Gruszka.  Alek Markulis otrzymał tytuł FINALISTY.

Do konkursu uczniów przygotowywała pani Monika Tworek.

Zajęcia z ratownikiem medycznym

15 maja w naszej szkole odbyły się zajęcia  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził ratownik medyczny Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach – dla klas IV-VI oraz dla oddziału przedszkolnego i klas I-III. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem   przyglądali się pokazom udzielania pierwszej pomocy na fantomie  oraz na kolegach z grupy.  Chętnie również  sami ćwiczyli i utrwalali poznane zasady ratowania ludzkiego życia. Ratownik zapoznał również uczniów z działaniem i zastosowaniem defibrylatora. Przeprowadzone zajęcia zapewne pomogą im w razie potrzeby właściwie  postępować i reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka.

Podobny obrazWyróżnienie w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego

Uczniów Klas IV

16 maja w Szkole Podstawowej w Przecławiu odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego Uczniów Klas IV "Master of English". Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych oraz promowanie uczniów ze szczególnymi uzdolnieniami lingwistycznymi. W konkursie wzięło udział 19 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Przecław. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem składającym się z 13 zadań otwartych i zamkniętych. Naszą szkołę reprezentował Konrad Wrażeń, który otrzymał wyróżnienie.

Konrada do konkursu przygotowywała pani Agata Madej.

IV Ekologiczny Maraton Ortograficzny w Łączkach Brzeskich

17 maja w Szkole Podstawowej w Łączkach Brzeskich odbył się ,,IV Ekologiczny Maraton Ortograficzny’’. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat znaczenia powietrza dla żywych organizmów,  kształtowanie postaw proekologicznych, podniesienie poziomu znajomości zasad ortografii oraz umiejętności ich stosowania. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Gruszka, Katarzyna Kwaśniowska, Alek Markulis. Zdobyli oni II miejsce, a Oliwia również tytuł finalisty w zakresie ortografii. Gratulujemy wysokich osiągnięć! Cały turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, uczniowie uczyli się  zdrowej rywalizacji i twórczego myślenia.

Zawody sportowe klas III

19 maja uczniowie klasy III uczestniczyli w zawodach sportowych przebiegających pod hasłem "Baw się razem z nami". Na przecławskim stadionie rywalizowli uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy. Po zaciętej walce w czasie wielu konkurencji sprawnościowych uczniom udało się wywalczyć III miejsce.

Dzieci do zawodów przygotowywały się pod okiem pani Zofii Marek.

Logo  Sukcesy uczniów w X Edycji Konkursu

Miło nam poinformować, że znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Uczniowie klasy V - Alek Markulis i Oliwia Gruszka - zdobyli wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesow.

Uczniów przygotowywała pani Maria Jaje.

Dzień Matki

26 maja to dzień, kiedy w sposób szczególny i wyjątkowy składamy życzenia wszystkim mamom i dziękujemy za ogromny trud włożony w opiekę i wychowanie. W tym dniu w naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, na którą  uczniowie zaprosili swoje mamy, aby podziękować im za miłość, opiekę i czułość jaką od nich otrzymują. Uroczystość rozpoczęła się występem uczniów  z kl. 0 - III, którzyprzygotowali dla mam wiersze i piosenki  oraz zatańczyli taniec do utworu „Hafanana”. Następnie uczniowie kl. IV – VI zaprosili zebranych w podróż do Francji i w zabawny sposób zapoznali z tradycją, historią i kulturą tego kraju. Występ uświetniła piosenka  „ChampsElysees” w wykonaniu Kasi Kwaśniowskiej i Bartka Cisły. Po części artystycznej uroczyście  odśpiewano „Sto lat”, a dzieci uściskały swoje mamy i wręczyły przygotowane upominki.

Nad całością uroczystości czuwali pani Agata Madej i pan Witold Jarosz.

Konkurs Matematyczny klas III

30 maja uczennice z kl. III -  Maja Burek, Aleksandra Lipiór, Wiktoria Skrzyniarz uczestniczyły w Gminnym Konkursie Matematycznym pod hasłem „Gimnastyka mózgu”. Konkurs zorganizowany został w Szkole Podstawowej w Rzemieniu. Ola Lipiór zajęła II miejsce i uzyskała tytuł Laureata. Wszystkim uczestniczkom konkursu gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Uczennice do konkursu przygotowywała Zofia Marek.