• Marzec

Podsumowanie Akcji Artystyczno – Ekologicznych pod hasłem:

„ Moda według ekologa”  oraz  „ Nie wyrzucaj – baw się dobrze”

Dni po zakończeniu ferii pokazały, że niektórzy uczniowie nie próżnowali na nich, ale przygotowywali prace do kolejnego konkursu. Tym razem był to konkurs artystyczno- ekologiczny zorganizowany przez ROLMLEK z Mielca, który  jest dostawcą mleka dla szkół.  Konkurs przeprowadzony był w dwóch grupach wiekowych i polegał na wykonaniu prac z materiałów ekologicznych – głównie z pudełek po mleku. Dwie uczennice z klasy  II:  Maja Burek i Ola Lipiór  przygotowały wspólnie z rodzicami piękne stroje, natomiast uczniowie z klasy V:  Jakub Wrażeń, Dawid Gawron i Kamil Skrzyniarz pod kierownictwem p. A. Madej zaprezentowali pracę grupową, tj. rzeźbę robota.

Zdjęcia robota oraz stroju Mai zostaną przesłane do organizatora konkursu, gdzie nastąpi rozstrzygnięcie i nagrodzenie najciekawszych prac z całego powiatu mieleckiego.                                                                                                                                                            Życzymy im sukcesu !!!

7 marca nasza uczennica Monika Kwaśniowska z klasy I wzięła udział w V Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania w Rzeszowie organizowanym przez: Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie, Polskie Radio Rzeszów, Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania. Uczniowie klas I-III mieli do opanowania wiersze Wandy Chotomskiej. Wyniki będą ogłoszone pod koniec marca.

Monikę przygotowała p. Izabela Strzelczyk

17 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Testy z kategorii "Żaczek" rozwiązywały uczennice klasy II - Ola Lipiór i Natalka Pasela, z kategorii "Maluch" - uczniowie klasy IV - Oliwia Gruszka i Alek Markulis, a z kategorii "Beniamin" - uczniowie klasy V - Jakub Kilian i Roksana Walas.

Czekamy na wyniki i życzymy wszystkim sukcesu.

21 marca powitaliśmy wiosnę, i przy tej okazji zaprezentowana została wystawa prac plastycznych przygotowanych na konkurs pod hasłem „ zajączek Wielkanocny” ogłoszony przez MCK w Przecławiu. Dzieci z oddziału „ 0” i klas I-III wykazały się pomysłowością w doborze różnorodnych technik i materiałów plastycznych. Łącznie wykonano 22 zajączki. Na szczególną pochwałę zasługują dzieci z oddziału „0”, którzy przygotowali  11 prac z kl. II – 7 prac, z kl. I – 3 prace i kl. III – 1 praca.

Czekamy na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone pod koniec marca.