• Listopad

        •              Klasowy konkurs matematyczny w klasie VII

          Celem konkursu było zachęcenie uczniów tej klasy do doskonalenia sprawnego wykonywania działań na liczbach wymiernych. Przez tydzień uczniowie otrzymywali dodatkowe zadania o różnym poziomie trudności, samodzielnie wybierali zadania dla siebie, rozwiązywali i systematycznie oddawali do sprawdzenia. Najwięcej zadań poprawnie rozwiązali: Karol Maziarz, Katarzyna Kwaśniowska, Leonard Muniak, Kacper Ramik, Marcel Ryczek, Jakub Wrażeń. Gratulujemy! 

          Konkurs zorganizowała pani Monika Tworek.

           

           

                        Śniadanie Daje Moc  Program edukacyjny w klasach I - III

          W celu zwiększenia świadomości dzieci na temat roli zdrowego odżywiania w życiu człowieka, nasi uczniowie z klas młodszych, już po raz kolejny,  włączyli się 8 listopada do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. W tym roku dołączyły się również przedszkolaki. Uczniowie najpierw przygotowywali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach, ochoczo wsparli ich rodzice. Dzięki nim, na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki.

          Wspólne śniadanie poprzedziły zajęcia poświęcone tematyce roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzieci brały udział w zajęciach, podczas których wyruszyli z kosmicznymi agentami na pomoc planecie Niejadków. Uczniowie wykonywali również prace plastyczne przedstawiające wymarzone, zdrowe śniadanie, dzięki któremu mają siłę i energię do nauki i zabawy, mogą lepiej koncentrowaćsię na wykonywanych zadaniach.

           

           

            Śniadanie Daje Moc "Śniadanie daje moc" - program edukacyjny w oddziale przedszkolnym

          Do programu realizowanego w szkole przyłączyły się również przedszkolaki. Dzieci poruszały wiele ciekawych tematów na zajęciach, uczyły się zasad zdrowego odżywiania. Wszystkie zgodnie decydowały, co jest dobre i korzystne dla zdrowia, a co może zdrowiu zaszkodzić. Zdobytą wiedzę przedszkolaki wykorzystały intensywnie 8 listopada. Tego właśnie dnia założyły fartuszki i z niewielką pomocą pani przyrządziły w przedszkolu przepyszne, zdrowe śniadanie. Kiedy wszystko było już gotowe, a sala posprzątana, dzieci zasiadły przy stołach i ze smakiem zjadły własnoręcznie zrobione kanapki.  Uwieńczeniem dziecięcych zmagań było wspólne wykonanie  piramidy zdrowego odżywiania. Był to dzień nie tylko zdrowy, lecz także radosny, pyszny i kolorowy.

                          Nauka pierwszej pomocy

          W dniu 09.11.2017 r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do domku myśliwskiego Koła Łowieckiego „DIANA” Mielec w Wólce Książnickiej. W programie wycieczki znalazły się 3 punkty:

          „Apiterapia” - zajęcia poprowadziła pani Wioletta Okulska, właścicielka pasieki pszczelej w Trzcianie. Dzieci podczas pokazu mogły dowiedzieć się wszystkiego o życiu, organizacji i pracy pszczół w ulu. Szklany ul pokazał jak wygląda życie pszczół. Pani Wiola omówiła również zasady ochrony pszczół przez nas samych.

          "Ożywić pola" - zajęcia poprowadził pan Dominik Rzeźnik członek Koła Łowieckiego „DIANA” Mielec, który przybliżył najmłodszym słuchaczom tematykę św. Huberta - patrona myśliwych. Pan Dominik przedstawił również historię łowiectwa oraz zasady jakimi kieruje się obecnie Polski Związek Łowiecki w Polsce.

          "Pierwsza pomoc przedmedyczna" – najważniejszym punktem naszego spotkania było szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, przeprowadzone przez pracowników Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu: Pana Macieja Rachwała (członka Koła Łowieckiego "DIANA" Mielec) oraz Pana Adriana Magdy. Szkolenie obejmowało postępowanie w razie nagłego wypadku, prawidłowe wezwanie służb ratowniczych, postępowanie przy omdleniach, złamaniach i zasłabnięciach oraz nagłego zatrzymania krążenia. Ratownicy pokazali jak należy się zachować i jaką przyjąć prawidłową pozycję podczas ataku dużego psa.

          Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze, uczniowie miedzy zajęciami zajadali się pieczonymi kiełbaski i słodkimi ciasteczkami przygotowanymi przez członków Koło Łowieckie „Diana” Mielec. Organizatorem wycieczki był Pan Łukasz Muniak. 

           

                              Powiązane zdjęcieScottie Go! - wdrażanie  programowania w szkole

          14 listopada odbyła się innowacyjna lekcja informatyki z edukacyjną grą do nauki podstaw programowania Scottie Go! Młodzi programiści z klasy VII jako pierwsi w szkole rozpoczęli przygodę projektowania algorytmów z sympatycznym kosmitą Scottiem. Ich zadaniem było programowanie ruchów Scottiego: układali kartonowe klocki, a następnie za pomocą aplikacji skanowali je i przekształcali na ruch i zachowanie kosmity. Przed uczniami czekał szereg zadań o rosnącym poziomie trudności. Uczniowie eksperymentowali, współdziałali w grupie rozwiązując wspólnie problemy, uczyli się logicznego myślenia i tworzenia kreatywnych rozwiązań.

          Uczniowie pracowali pod opieką pani Moniki Tworek

           

                   Znalezione obrazy dla zapytania franklinSpotkanie z Franklinem w oddziale przedszkolnym

          13 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani dyrektor, która prowadzi również bibliotekę szkolną. Przyniosła ze sobą mnóstwo książeczek o przygodach sympatycznego żółwika Franklina. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały Franklina. Oglądały książeczki  i słuchały opowiadań, a później same opowiadały, co przydarzyło się Franklinowi. Przy tej okazji, pani dyrektor przypomniała dzieciom o zasadach obchodzenia się z książkami. Na zakończenie dzieci malowały portret zielonego żółwia Franklina.

           

          Konkurs Bóbr

                           Konkurs Bóbr - międzynarodowy konkurs z informatyki

          14, 15 i 16 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Konkursie Bóbr - międzynarodowym konkursie z zakresu informatyki zainicjowanym w roku 2004 na Litwie. Tegoroczna edycja konkursu została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji. Konkurs w całości przebiegał w Internecie. Zadaniem uczniów było samodzielne rozwiązanie testu na oprogramowaniu konkursowym. W konkursie wzięli udział: Monika Kwaśniowska i Karol Kurgan (kategoria Skrzat); Oliwia Gruszka i Alek Markulis (kategoria Benjamin); Jakub Kilian, Karol Maziarz i Leonard Muniak (kategoria Junior).

          Gratulujemy uczestnikom i czekamy na wyniki konkursu.

           

                    IV Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

          20 listopada w naszej szkole obchodzony był IV Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uczniowie klas I-III wystąpili w scence „Król Maciuś I”. Dziewczęta z klasy trzeciej zaśpiewały piosenkę „Pięknie żyć”. W organizację tego dnia włączyli się również uczniowie z klas starszych. Przygotowali informacje na temat tego ważnego dnia, które później przedstawili społeczności szkolnej. Przypomnieli również prawa dziecka. Jako podsumowanie apelu, został wyświetlony film o Irenie Sendlerowej, obrończyni zdrowia i życia dzieci żydowskich podczas II wojny światowej. 

          Występujące dzieci pracowały pod kierunkiem p. Zofii Marek i p. Witolda Jarosza.

           

                                    Znalezione obrazy dla zapytania lodowisko gifWyjazd na lodowisko

          11 listopada nasi uczniowie wybrali się na lodowisko do Dębicy. Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia,  integracja grupy oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Prawie każdy zaliczył upadek i to nie jeden, rekordzista miał ich 54. By odzyskać siły łyżwiarze raczyli się kubkiem gorącej czekolady. Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ całe lodowisko było do naszej dyspozycji.  Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy do domu ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.

          Wyjazd zorganizował pan łukasz Muniak.

           

           

           

                       Światowy Dzień Pluszowego Misia

          24 listopada, w przeddzień Światowego Dnia Pluszowego Misia, uczniowie klas I-III świętowali wspólnie ze swoimi ulubionymi pluszakami.  Najpierw obejrzeli prezentację multimedialną „Znane misie”, która zapoznała ich z historią powstania misia – maskotki i przedstawiła  ciekawostki z życia niedźwiedzi. Całość dopełniła dobranocka „Miś Uszatek” i piosenki ze znanych bajek i kreskówek, których bohaterami są misie.  Później były wspólne zabawy, „misiowe” konkursy i quiz sprawdzający wiedzę z obejrzanej wcześniej prezentacji. Uczniowie klasy II przedstawili krótką scenkę pt. „Urodziny misia”. Dzień Pluszowego Misia był częścią projektu czytelniczego „Misie z naszych książek” realizowanego przez klasę drugą, a zorganizowała go pani Mirosława Godek.

           

                  Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

          24 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Dzieci w tym dniu przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Przedszkolaki zaproszone zostały do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. Następnie dzieci wykonały portret misia z papierowego talerzyka. Dzień Pluszowego Misia zakończyliśmy wspólną fotografią.

           

             Sukces w Powiatowym Konkursie Plastycznym "W krainie lodu"

          28 listopada w SOSW w Mielcu odbyło się podsumowanie IX edycji akcji "Cały Powiat czyta z Dziećmi". W czasie spotkania miało miejsce wręczenie nagród Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem "W krainie lodu". Jednym z laureatów tego konkusu była uczennica naszej szkoły Wiktoria Świątek z kl. III. Praca Wiktorii, którą przygotowała pod okiem pani Lidii Kopacz, została zauważona pośród 300 nadesłanych na konkurs.

          Serdecznie gratulujemy.