• Styczeń

        •     Znalezione obrazy dla zapytania eugeniusz wystawa  rzeszów Wizyta w Centrum Nauki i Zabawy "Eugeniusz"       

          10 stycznia uczniowie klas I-IV udali się do Centrum Nauki i Zabawy ,,Eugeniusz‘’ w Millenium Hall w Rzeszowie. Wystawa edukacyjna, którą odwiedzili, miała na celu przybliżenie fascynującego świata nauki i przyrody. Składała się z wielkoformatowych urządzeń, które można  było samodzielnie uruchomić i sprawdzić  jak działają poszczególne prawa fizyki. Do dyspozycji były  strefy  tematyczne takie jak m.in. Strefa Iluzji, Strefa Anatomii, Strefa Zmysłów, Strefa Fizyki czy Strefa Eko-Domu. W Strefie Iluzji uczniowie mogli doświadczyć, jak często nasz mózg ulega złudzeniom optycznym. W Strefie Anatomii mogli odkryć, z czego składają się poszczególne narządy ciała człowieka. W Strefie Zmysłów mogli zobaczyć czy nasz słuch, wzrok, dotyk i węch działają niezawodnie. Nie zabrakło także edukacyjnych zabaw w Strefie Zabaw Naukowych i Strefie Sensoryki. Mogli ułożyć wieloelementowy tor dla kulki oraz bawili się w zamykanie i otwieranie różnych elementów. Uczniowie mogli  także wcielić się w rolę poszukiwacza skarbów i jednocześnie poznać siłę magnetyzmu, a także odnaleźć przysłowiową igłę w stogu siana!

          Wystawa „Eugeniusz” to nietypowe muzeum – tu wszystkiego można było, a nawet trzeba było dotknąć. To sprawiło, że dzieci nie chciały  zbyt szybko opuszczać Eugeniusza,  a teraz zapowiadają kolejną wizytę z całą rodziną!

           

           

                           Akademia Bezpiecznego Puchatka w klasie I

          Od października 2017 r., uczniowie klasy pierwszej uczestniczą w programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Od organizatora projektu, firmy Maspex oraz marki Puchatka wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, dzieci otrzymały pouczające książeczki-kolorowanki. Książeczki zawierają również informacje dla rodziców. Cały program związany jest z bezpieczeństwem uczniów na drodze, w otaczającym ich środowisku szkolnym i domowym. W szkole dzieci realizują poszczególne treści programu.  W styczniu 2018r., pierwszaki przystąpiły do rozwiązywania Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Spisały się znakomicie. W następnych miesiącach nauki, pierwszoklasiści będą doskonalić i utrwalać swoją wiedzę.

          Nad realizacją programu czuwa wychowawczyni - pani Zofia Marek

           

                   Projekt czytelniczy w klasie I

          „BAJKI  UCZĄ  ZASAD DOBREGO ZACHOWANIA” - pod takim hasłem, pierwszaki  razem ze swoją wychowawczynią panią Zofią Marek, realizowały projekt czytelniczy. Na zajęciach edukacyjnych i świetlicowych uczniowie zapoznawali się z treścią wybranych bajek M. Konopnickiej, J. Brzechwy  i innych zbiorowych opracowań literackich z cyklu „Cudowne bajki o pojazdach”, „Cudowne bajki o zwierzątkach”. W zachowaniach postaci bajkowych (tych dobrych i złych) uczniowie dopatrywali się zachowań ludzkich. Dokonywali ich oceny, wskazywali te pozytywne. Do treści wybranych bajek, dzieci wykonywały w parach rysunki. W zabawach „tworzyły” sytuacje konfliktowe, które później starały się w odpowiedni sposób rozwiązywać. Do wspólnego czytania zapraszani byli nauczyciele oraz trzecioklasiści.  

          Uczniowie bardzo chętnie słuchali czytanych bajek, obiecali naśladować pozytywne zachowania postaci z książek.

           

             Kolejna wizyta w Rodzinnym Domu Seniora w Kiełkowie

          Mali wolontariusze naszej szkoły aktywnie współpracują z lokalnym środowiskiem. Z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedzili pensjonariuszy Rodzinnego Domu Seniora w Kiełkowie, aby zaprezentować ciekawy program artystyczny. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz aktorskie, co wywołało dużo radości wśród licznie zgromadzonej widowni. Dzieci, chcąc aby ten dzień zapadł seniorom na długo w pamięci, podarowały im własnoręcznie zrobione, podczas zajęć w szkole, bukiety kwiatów. W podziękowaniu otrzymały słodkości. Występy naszych ,,wnucząt’’ sprawiły ogromną radość starszym ludziom, którzy nie kryli łez wzruszenia i zadowolenia.

          Każde spotkanie to lekcja wychowawcza, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego, starszego człowiek. Uczniowie  wraz z opiekunkami zostali zaproszeni na kolejne odwiedziny.

              

                  Projekt czytelniczy w kl. II

          Uczniowie kl. II od października do stycznia realizowali projekt pod hasłem: „Misie z naszych książek”. Głównym celem projektu było podnoszenie poziomu czytelnictwa, zainteresowanie klasyką literatury dziecięcej i rozbudzanie wyobraźni i aktywności poznawczej. Dzieci poznawały postacie i przygody misiów, tych popularnych i mniej znanych z książek: „Kubuś Puchatek” autorstwa A. Milne, „Miś Uszatek i przyjaciele” – Cz. Janczarskiego oraz „Przygody trzech pluszowych misiów” – St. Attmore. Ponadto nabywały wiadomości na temat życia niedźwiedzi brunatnych i polarnych korzystając z encyklopedii i książek o zwierzętach oraz programów multimedialnych. Na zakończenie uczniowie prezentowali swoje nabyte wiadomości na temat bajkowych misiów i tych prawdziwych, żyjących w naszych lasach i w Arktyce. Wysłuchali także bajki czytanej przez panią dyrektor pt.  ”Misiaczek”, z której wypłynął wychowawczy morał: „Wszystkim najlepiej jest wśród prawdziwych przyjaciół”.

          Projekt opracowała i prowadziła wychowawczyni kl. II - p. Mirosława Godek.

           

           

                      Dzień Babci i Dziadka

          21 i 22 stycznia to ważne dni świąteczne dla wszystkich Babć i Dziadków. Nasi młodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I - III nie zapomnieli o tych dniach i zaprosili swoje kochane babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Były występy, życzenia, własnoręcznie wykonane upominki i słodki poczęstunek przygotowany przy dużej pomocy mam naszych uczniów. Bardzo im za to dziękujemy!

          Na program złożyły się: wiersze, piosenki i inscenizacja wiersza „Rzepka”- Juliana Tuwima. Dzieci zachwyciły pięknymi występami, wspaniałą grą aktorską i pomysłowymi strojami, które wykonały wraz ze swoimi rodzicami. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie : M. Godek, L. Kopacz, Z. Marek i A. Barnaś.

          Wszystkim Seniorom życzymy jeszcze raz  STO LAT !!!

           

           "W krainie śniegu i lodu" - projekt edukacyjny w kl. III

          Uczniowie klasy trzeciej  zakończyli realizację projektu edukacyjnego pod hasłem „W krainie śniegu i lodu”. Celem projektu było wykształcenie u dzieci umiejętności uważnego słuchania czytanych tekstów i rozbudzenie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz utrwalenie tabliczki mnożenia i zasad ortografii. Na zajęciach edukacyjnych uczniowie czytali wiersze, bajki i opowiadania związane z zimową tematyką. Uczestniczyli w quizie sprawdzającym ,,Ja to wiem”, sprawdzali znajomość śnieżynkowej tabliczki mnożenia oraz utrwalali pisownię wyrazów z trudnościami ortograficznymi.

           

                   Koncert Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław w przedszkolu - Obrazek 1Przegląd Kolęd i Pastorałek - wyróżnienie dla Leny Wilk

          26 stycznia w Samorządowym Przedszkolu w Przecławiu odbył się XVI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. We wspólnym kolędowaniu  wzięły udział dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych naszej gminy. Naszą placówkę reprezentowały solistki – Lena Wilk oraz Lena Bielatowicz.  Dzieci śpiewały obowiązkową kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, a dodatkowo Lena Wilk zaprezentowała pastorałkę „Gore gwiazda”, natomiast Lena Bielatowicz kolędę „Lulajże Jezuniu…”. Dziewczynki wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, a jury przyznało wyróżnienie  Lenie Wilk.

          Dziewczynkom gratulujemy wspaniałych występów i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich talentów wokalnych.