• Marzec

•            Podobny obrazRoboty w naszej szkole

2 marca rozpoczęliśmy przygodę z zestawami klocków Lego WeDo 2.0. W klasie III i w klasie VI odbyły się lekcje informatyki wprowadzające uczniów w interesujący świat robotyki. Na początku uczniowie zapoznali się z zasadami pracy z zestawami klocków i funkcjami aplikacji WeDo 2.0. Następnie zbudowali z klocków roboty Milo, połączyli je z oprogramowaniem w laptopach oraz "ożywili" konstrukcje: programowali ich ruch i działanie. Uczniowie podczas zajęć pracowali w grupach, rozwijali kreatywność, wyobraźnię oraz zdolności manualne. Zajęcia były bardzo ciekawe i będą kontynuowane.

Lekcje prowadziła pani Monika Tworek

Teatr profilaktyczny - bezpieczeństwo w sieci

2 marca gościł w naszej szkole Teatr Profilaktyczny z Krakowa "Inspiracja". Uczniowie klas I - V obejrzeli profilaktyczne przedstawienie na temat bezpieczeństwa w sieci.

II miejsce w Powiatowych Igrzyskach w Tenisie Stołowym Dziewcząt

2 marca, na sali gimnastycznej SP nr 6 w Mielcu, odbył się Finał Powiatowy w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Katarzyna Kwaśniowska i Lidia Kopacz. Dziewczęta po zaciętych meczach zajęły II miejsce i awansowały na Finały Rejonowe do Iwierzyc.

Opiekunem był pan Łukasz Muniak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Klasa III przygotowuje kanapki z pastami

8 marca uczniowie klasy III przygotowywali zdrowe i pożywne pasty - rybną i jajeczną. Najpierw poznawali walory odżywcze użytych składników, następnie pod nadzorem wychowawczyni - pani Lidii Kopacz - wykonywali pastę, by w końcu przygotować kanapki. Kanapki te zostały ze smakiem zjedzone na drugie śniadanie.

Wyjazd na narty !!!

8 marca uczniowie naszej szkoły wraz z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Rzemieniu udali się na stok narciarski Jurasówka w Siemiechowie. Tam pod okiem instruktorów uczyli się i doskonalili swoje umiejętności narciarskie. Nauka szła bardzo dobrze, bowiem pod koniec pobytu już wszyscy zjeżdżali z dużego stoku. Podczas całego wyjazdu dopisywał dobry humor i super zabawa. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, powrócili do domu i zapowiadają już chęć kolejnego wyjazdu.

Organizatorem i opiekunem był pan Łukasz Muniak i pan Piotr Wolak.

Korepetycje z matematyki. Łatwa nauka matematyki na e-math.pl     Ogólnopolski Dzień Matematyki 2018

12 marca obchodziliśmy w szkole, już po raz kolejny, Dzień Matematyki, w tym roku pod hasłem "Matematyka od kuchni". Uczniowie klas 4-7 rozwiązywali zadania i łamigłówki przygotowane przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl. Była to okazja, aby poprzez zabawę zobaczyć ciekawe zastosowania matematyki. Do rozwiązywania zadań wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

Jak dbać o piękny uśmiech?

20 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Z tej okazji uczniów klas I - III odwiedziła pani Leokadia Bonar, szkolna higienistka. Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani Leokadia przedstawiła dzieciom sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się, dlaczego psują się zęby, jak prawidłowo należy je czyścić i dlaczego warto chodzić do dentysty.

Podobny obraz   Program edukacyjny w kl. II

W ramach realizowanego przez klasę II, przy współudziale pozostałych klas młodszych, ogólnopolskiego programu edukacyjnego  „Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci” odbyła się w kl. II niecodzienna lekcja. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I – III.  Lekcja miała na celu pokazanie uczniom jak powstaje smog i w jaki sposób możemy z nim walczyć. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się eksperyment, w trakcie którego dzieci dowiedziały się, w jaki sposób tworzy się smog i jaki wpływ na jego powstawanie mają ludzie. Uczniowie zapoznali się z takimi pojęciami jak: segregacja, recykling i utylizacja, a następnie z dużym zaangażowaniem segregowali różnego rodzaju odpady i wykazali się doskonałą znajomością tego tematu. Na zakończenie otrzymali specjalne karty pracy ze SMOGBOX-u, na podstawie których mieli wykonać transparent antysmogowy.

Lekcję przeprowadziła wychowawczyni kl. II – pani Mirosława Godek.

Życzenia dla samotnych

Wielkanoc to czas radości, budzącego się życia i spotkań rodzinnych. To jednak wyjątkowo trudny okres dla osób starszych, chorych i samotnych. Z tego powodu, jak co roku z inicjatywy pań Lidii Kopacz i Mirosławy Godek zorganizowano w naszej szkole akcję pod hasłem „Życzenia dla samotnych”. Uczniowie klas II, III i IV własnoręcznie przygotowali kartki z życzeniami wielkanocnymi. Życzenia dla tych osób z miejscowości Kiełków i Zaborcze, zostały przekazane przez Ks. Proboszcza Marka Wójtowicza.

Przeprowadzona akcja  uwrażliwiła dzieci na potrzeby drugiego człowieka. Uświadomiła dzieciom, że wokół nas żyją tacy ludzie, o których nie wolno nam zapomnieć.

Mamy nadzieję, że ten drobny gest wywoła uśmiech i radość obdarowanych.

Sukcesy w konkursie plastycznym

Znamy już wyniki gminnego konkursu plastycznego pt. „Wielkanocna pisanka ” organizowanego przez SDK w Tuszymie. Do organizatorów wpłynęło 90 prac uczniów szkół podstawowych, klas I – VII  oraz oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Przecław.

Z naszej szkoły w  kategorii klas I – III:

II miejsce zdobył Adrian Masajada z kl. I,

III miejsce  -Karol Kurgan  z kl. III.

W kategorii kl. IV-VII:

I miejsce – Oliwia Gruszka z kl. VI

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.