• Styczeń

• Znalezione obrazy dla zapytania bóbr informatyczny 2019Sukces Olgi Burek w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym

Miło nam poinformować, że Olga Burek z kl. III otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr 2019 w kategorii Skrzat. Zadaniem Olgi było samodzielne rozwiązanie testu na oprogramowaniu konkursowym. Olga wykazała się umiejętnością rozwiązywania różnych zadań wymagających logicznego i analitycznego myślenia.
          Organizatorami polskiej edycji Konkursu Bóbr są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Gratulujemy Oldze sukcesu!

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Monika Tworek

Znalezione obrazy dla zapytania twoje dane twoja sprawaOgólnopolski program edukacyjny

Rozpoczęliśmy w szkole realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół „Twoje dane – Twoja sprawa". Organizatorem programu jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W ramach projektu realizowane będzie tematyczne spotkanie rady pedagogicznej i zajęcia edukacyjne dla uczniów. Działania podjęte w programie pomogą w kształtowaniu u uczniów nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych oraz umożliwią odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Honorowymi patronami programu są Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka. Więcej informacji pod adresem: www.uodo.gov.pl/tdts.

Pierwszą inicjatywą w programie były zajęcia przeprowadzone według scenariusza "Matematyka, a RODO" wprowadzające uczniów do tematu programu.

Koordynatorem programu w szkole jest Pani Monika Tworek

#TwojedaneTwojasprawa

Dzień Ochrony Danych Osobowych

28 stycznia obchodziliśmy w szkole Dzień Ochrony Danych Osobowych. Zajęcia edukacyjne dla uczniów klas IV - VIII zostały zorganizowane w ramach realizacji programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa". Celem zajęć było poszerzenie wiedzy uczniów na temat ochrony danych osobowych i prywatności oraz zagrożeń związanych z nierozważnym korzystaniem z Internetu. Uczniowie obejrzeli tematyczną gazetkę ścienną, prezentację oraz materiały filmowe. Podczas dyskusji spontanicznie dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Na koniec zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z nutą współzawodnictwa - zabawa z hasłem Dane osobowe.

Zajęcia prowadziła pani Monika Tworek