• Historia szkoły

•                                                       Szkoła w Kiełkowie posiada bardzo bogatą i długą historię. W roku 1926, gdy parcelowano dwór hrabiego Zborowskiego, kupiono grunt o powierzchni 1 ha i w 1928 r. wzniesiono szkołę. Był to na ówczesne czasy najpiękniejszy budynek w Kiełkowie. Na parterze mieściły się trzy sale lekcyjne. Na górze były mieszkania dla nauczycieli.

Z biegiem lat część drewniana szkoły uległa zniszczeniu. Konieczny był remont. Rozpoczęto go w 1976 roku, a ukończono w 1981. W budynku tym znajduje się pięć sal lekcyjnych, sala gimnastyczna, biblioteka, zaplecze administracyjne, szatnie i sanitariaty. Staraniem dyrektora szkoły mgr inż. Marii Jaje powstała pracownia internetowa i multimedialna. Wyremontowany budynek szkoły cieszy mieszkańców całej społeczności Kiełkowa.