• Rok szkolny 2023/2024

• Przedświąteczna lekcja matematyki w klasie 7  🎅 🎅🎅

Uczniowie zmagali się z matematycznym wyzwaniem - Wyścig Mikołajów. Wykonywali obliczenia związane z drogą, prędkością i czasem. Wcielili się w postać Mikołaja i brali udział w wyścigu na 40 km. Musieli zaplanować trasę tak, aby jak najszybciej dotrzeć do mety. Było 7 sposobów poruszania się w wyścigu, ale każdy sposób miał pewne ograniczenia. Była to niecodzienna lekcja oparta na nauczaniu projektowym skupiającą się na kompetencjach przyszłości.

Wycieczka do Krakowa

13 grudnia uczniowie klas 4 i 5 spędzili w Krakowie. Podróż pociągiem była już wielką atrakcją. Spacer w świątecznym klimacie, najważniejszą częścią Krakowa: od Barbakanu, przez Rynek z Kościołem Mariackim i Sukiennicami, aż po Wawel i smoka ziejącego ogmiem pozostaną w pamięci uczniów na długi czas.

Wizyta w Domu Seniora

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I i II odwiedziły pensjonariuszy Domu Opieki w Kiełkowie. Swoim występem mikołajkowym oraz warsztatami plastycznymi umiliły seniorom ten przedświąteczny czas🎅🎅 Uśmiechy, łzy wzruszenia i radości gościły na wielu twarzach☺☺ a wykonane podczas warsztatów mikołaje pięknie prezentowały się w dłoniach zarówno starszych jak i młodszych artystów🎅🎅

Świąteczne dekorocje sal - konkurs szkolny

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole przeprowadzono konkurs na najpiękniejszą dekorację świąteczną w sali lekcyjnej. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy oraz przedszkolaki. Zaangażowanie uczniów oraz ich kreatywność przeszły oczekiwania jury, które zdecydowało wszystkim przyznać 1 miejsce. W nagrodę wszyscy wygrani mogli zajadać się pyszną pizzą. Gratulujemy. Jesteśmy z Was bardzo dumni. W naszej szkole jest już zdecydowanie świąteczna atmosfera 🎄🎄

Ogórkowe wyzwanie przedszkolaków

Dzieci z oddziału przedszkolnego zrealizowały ogórkowe wyzwanie w ramach projektu edukacyjnego WITAMINKI promującego zdrowe nawyki żywieniowe. Dzieci kroiły ogórki, częstowały się nimi, malowały, tańczyły, przeliczały i porównywały długość. Przedszkolaki miały okazje skorzystać ze SPA OGÓRKOWEGO. Zabawa była świetna!

#WITAMINKI BLIŻEJ PRZEDSZKOLA - wychowanie i edukacja

#20minutdlaMATEMATYKI

#mikołaje na motocyklach🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅

To dziś motocykliści w czerwonych strojach udowodnili, że moc silnika idzie w parze z chęcią pomagania i czynienia dobra. Wszystko to w ramach akcji „Mikołaje na motocyklach” do której dołączyła nasza szkoła. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w zbiórkę darów dla Domu Dziecka w Skopaniu. A mikołajom za odwiedziny I słodkie upominki!

Był to dla nas bardzo radosny czas😁🎅

Dzień Kulinarnych Mocniaków w oddziale przedszkolnym i klasach I i II.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I i II realizują program dodatkowy "Szkolne Przygody Gangu Mocniaków". W jego ramach obchodziliśmy Dzień Kulinarnych Mocniaków, którego kluczowym elementem było wspólne przygotowanie drugiego śniadania z zachowaniem zasad talerza zdrowego żywienia. Było smacznie, zdrowo i kolorowo

Konkurs Czytelniczy "Reading Brings Unknown Friends"

17 listopada 3 uczennice naszej szkoły wzięły udział w III Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym "Reading Brings Unknown Friends". Ich zadanie polegało na przeczytaniu ksiazki pt. "The Adventures od Pinocchio" w języku angielskim, a następnie podczas konkursu odpowiadały na pytania sprawdzające znajomość przeczytanej pozycji książkowej. Zachęcamy wszystkich uczniów do czytelnictwa w języku angielskim, które w przyjemny sposób rozwija umiejętności językowe.

Wycieczka zawodoznawcza w ramach zajęć z doradztwa zawodowego w piekarni Kiełkowianka.

17 listopada 2023 uczniowie klas 7 i 8 zapoznali się z pracą piekarza i cukiernika, a także z procesem technologicznym wypiekania chleba i innych wyrobów cukierniczych. Uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się z bliska ogromnym i nowoczesnym maszynom i piecom piekarskim oraz cukierniczym. Pobyt w piekarni był cennym doświadczeniem zawodowym, pozwalającym na zaobserwowanie procesów technologicznych w rzeczywistych warunkach pracy zakładu. Uczniowie zostali oprowadzeni po zakładzie przez właścicielkę piekarni panią Joannę Kwaśniowską, mieli możliwość rozmowy i pracy z pracownikami. Przepyszne drożdżówki, soki, ciastka skradły nasze serca. Dziękujemy p. Joannie Kwaśniowskiej za ciekawą lekcję i obiecujemy, że z tej uczniowskiej mąki będzie dobry chleb.

Pasowanie na ucznia

26 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej. Dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia przez Panią dyrektor szkoły. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia i upominki.Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Powitanie jesieni

Klasa I, II i oddział przedszkolny wesoło i radośnie powitały Panią Jesień. Było to w miejscu pachnącym lawendą i rozbrzmiewającym głosami wielu ptaków i zwierząt - ,,Lawendowe Pole". Dzieci pełne miłych wrażeń powróciły do szkoły.