• Wrzesień

•       Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym, w murach szkoły, pani dyrektor powitała uczniów, nauczycieli i rodziców. Życzyła wszystkim uczniom sił do pracy, do realizacji pasji i zainteresowań. Nauczycielom wytrwałości, zapału i optymizmu, a rodzicom, aby osiągnięcia i sukcesy ich dzieci były dla nich nieustającym powodem do dumy i radości.

Zdjęcie z artykułu: Festiwal Nauki już od dziś w G2A Arena w Jasionce. Wstęp jest bezpłatny [PROGRAM]   Festiwal Nauki w Jasionce koło Rzeszowa

18 września uczniowie klas IV - VII wzięli udział w Festiwalu Nauki, który odbył się w G2A Arena w Jasionce. Na początek uczestniczyli w wykładzie Politechniki Dziecięcej "Skąd się biorą kolory". Następnie odwiedzili piknik naukowy. Zwiedzali stanowiska naukowe, na których mogli dotknąć nauki z bliska. Wśród atrakcji były łaziki marsjańskie, drony, modele samolotów. Można było zagrać w szachy z robotem lub łapać bańki mydlane puszczane przez innego robota, zrobić sobie kawior z soku malinowego. Dobrą zabawę zapewnił Robot EuGenius, z którym uczniowie porozmawiali i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wyjazd na Festiwal Nauki zorganizowała pani dyr. Agata Trawczyńska.

Spotkanie z policjantami

Tradycyjnie, jak co roku w miesiącu wrześniu, gościliśmy w szkole funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Przecławiu.  Policjanci przeprowadzili pogadankę dla uczniów klas I – III na temat  sytuacji niebezpiecznych, jakie mogą nas spotkać na drodze do szkoły oraz innych niebezpieczeństwach, na które jesteśmy narażeni w codziennym życiu.  Szczególną uwagę poświęcili zasadom ruchu drogowego oraz numerom alarmowym, na które dzwonimy w chwilach zagrożenia.  Uczniowie chętnie zadawali  pytania dotyczące pracy policjanta i spraw, z którymi funkcjonariusze spotykają  się na co dzień.  Dzielili się także własnymi  spostrzeżeniami dotyczącymi zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Lekcja z udziałem panów "mundurowych” była z pewnością atrakcją i przyniesie pożądane efekty.

Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaVII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września obchodziliśmy w szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 4-7 brali udział w grach i zabawach z tabliczką mnożenia, rozwiązywali ciekawe zagadki i łamigłówki m.in. kolorowe szyfrogramy, tabelki mnożenia i labirynt z mnożeniem. Szczególnym wyzwaniem okazała się gra, podczas której w ciągu 3 przeskoków na skakance należało prawidłowo odpowiedzieć na przykłady działań z tabliczki mnożenia.

Tego dnia można było również sprawdzić swoją wiedzę podczas egzaminów ustnych ze znajomości tabliczki mnożenia. Komisja Egzaminacyjna, w skład której weszli uczniowie z klasy IV i klasy VI weryfikowała poprawność odpowiedzi na 5 pytań z losu. Cieszy fakt, że wszyscy, którzy przestąpili do egzaminu poprawnie wykonali działania i uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Rozdaliśmy łącznie 40 certyfikatów. Gratulujemy!

Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Monika Tworek