• Grudzień

Sala zabaw dla dzieci Mielec

1 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I – III odwiedzili Centrum Zabaw "Kulkoland" w Mielcu. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z tradycjami andrzejkowymi, integracja, wspólna zabawa, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni. Wiele radości dzieciom sprawiły andrzejkowe konkursy i zabawy prowadzone przez wóżki. Największym powodzeniem cieszyły się jednak zjeżdżalnie i basen wypełniony kolorowymi piłkami Czas w Kulkolandzie dzieci spędziły na wesołej zabawie.

Wyjazd zorganizowała pani Lidia Kopacz.

Święty Mikołaj

Do naszej szkoły często przybywa dużo miłych gości, ale 6 grudnia przybył ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci – Święty Mikołaj. Przyniósł ze sobą mnóstwo prezentów, zanim jednak rozdał je dzieciom, przedszkolaki pięknie go przywitały. Dzieci zaśpiewały piosenki, zatańczyły i mówiły wiersze dla Mikołaja. Święty Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Świętego Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju za odwiedziny, mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.

Dzieci na spotkanie z Mikołajem przygotowała pani Anna Barnaś.

„Życzenia dla samotnych”

Okres przedświąteczny to czas refleksji i rozmyślań o bliskich, ale też o samotnych i cierpiących. Dlatego też z inicjatywy pań Lidii Kopacz i Mirosławy Godek zorganizowano w naszej szkole akcję pod hasłem „Życzenia dla samotnych”. Uczniowie klas II i III własnoręcznie przygotowali kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi. Najpiękniejsze życzenia, samotnym i chorym z miejscowości Kiełków i Zaborcze, zostały przekazane przez Ks. Proboszcza Marka Wójtowicza.

Przeprowadzona akcja była ważną lekcją szacunku i uwrażliwienia na potrzeby drugiego człowieka. Uświadomiła dzieciom, że wokół nas żyją ludzie samotni, o których nie wolno nam zapomnieć.

Mamy nadzieję, że ten drobny gest wywoła uśmiech i radość obdarowanych.

Przedszkolaki pieką świąteczne pierniczki

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia  dzieci z naszego przedszkola, zgodnie z przedświąteczną tradycją, upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pani i mamy przedszkolaka praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki  mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków. Po przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne.

Wizyta w Domu Seniora

W dniu 19 grudnia, w ramach wolontariatu i niesienia  pomocy osobom starszym, uczniowie naszej szkoły odwiedzili Rodzinny Dom Seniora w Kiełkowie.  Młodsi i starsi uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Przypomnieli pensjonariuszom ośrodka dawne zwyczaje i obyczaje świąt, a także złożyli życzenia i wręczyli kartki świąteczne, które sami wykonali.  Wśród pensjonariuszy było wiele radości i uśmiechu na twarzy. Wszyscy pensjonariusze włączyli się w śpiew kolęd i na zakończenie zrobili wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie opłatkowe

21 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe. W tym przedświątecznym dniu, uczniowie pod opieką pani Agaty Madej, zaprezentowali program, w którym przybliżyli zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również kolęd, zarówno śpiewanych jak i granych na instrumentach. Karol Maziarz oraz Magdalena i Lidia Kopacz uświetnili spotkanie swoimi występami. Przed wspólnym łamaniem się opłatkiem, pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych, a wszyscy biorący w nim udział otrzymali nagrody ufundowane przez księdza Proboszcza Marka Wójtowicza.