• Maj

•                  Znalezione obrazy dla zapytania „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”   „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

Na przełomie kwietnia i maja, uczniowie kl. I uczestniczyli w programie edukacyjnym „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Organizatorem tego programu był Instytut Stomatologiczny Blend-a-med. Oral-B.  Wprowadzeniem do programu był film edukacyjny na temat higieny jamy ustnej. W otrzymanych od organizatora książeczkach, uczniowie wykonywali różnorodne zadania. Dzieci miały także ćwiczenia praktyczne dotyczące poprawnego czyszczenia zębów. Realizowane zadania miały na celu zdobywanie przez uczniów wiedzy na temat konieczności utrzymywania higieny jamy ustnej dla własnego zdrowia. Rodzicom uczniów kl. I zostały przekazane informacje na temat realizowanego programu. Na zakończenie pierwszaki otrzymały certyfikaty ukończenia kursu.

We wszystkich działaniach wspierała dzieci wychowawczyni Zofia Marek.

Dzień Matki

25 maja,  w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Cała społeczność szkolna włączyła się w przygotowanie programu artystycznego. Były wiersze i piosenki. Uczniowie z kl. II i III wystąpili  w przedstawieniu „Rzepka”. Przedszkolaki  zatańczyły dla zebranych mam piękny taniec. Po części artystycznej uroczyście odśpiewano „Sto lat”,  a następnie dzieci wręczyły swoim mamom wykonane przez siebie upominki.

Wycieczka do Krakowa

29 maja uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Krakowa. Na program wycieczki składały się: zajęcia edukacyjne w papugarni  „Papuga Haus” oraz w manufakturze „Ciuciu - Artist”, zwiedzanie Krakowskiego Rynku, podziwianie Wawelu wraz z pomnikiem Smoka Wawelskiego. Podczas spaceru po Rynku dzieci miały okazję wysłuchania hejnału z Wieży Mariackiej.  Zajęcia w papugarni  umożliwiły bezpośredni kontakt z kolorowymi papugami z różnych zakątków świata. Dzieci mogły je dotknąć, nakarmić i pobawić się z nimi.  Z kolei zajęcia w najmniejszej fabryce cukierków pokazały, w jaki sposób wyrabia się karmelki o różnych smakach. Uczniowie samodzielnie mogli uformować własnego lizaka i zostali obdarowani licznymi słodyczami. Niewątpliwą atrakcją wyjazdu było pokonanie odcinka trasy z Dębicy do Bochni pociągiem Inter City.  Wielu uczniów po raz pierwszy miało okazję podróżować pociągiem i dostarczyło im to niezapomnianych wrażeń.