Wrzesień
Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło! – tymi słowami uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019. Uśmiechnięci i wypoczęci po dwumiesięcznej przerwie wracamy do znacznie liczniejszej - ośmioklasowej szkoły. Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy samych sukcesów, wytrwałości w pracy i zdobywaniu wiedzy oraz miło spędzonych dni w gronie koleżanek i kolegów.
W miesiącu wrześniu uczniowie klas I – III brali udział w zajęciach w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU „Odblaski”. Zajęcia miały na celu zadbanie o bezpieczeństwo dzieci na drogach, zwłaszcza podczas wieczornych powrotów do domu. Odblaskowy Niestraszek to postać, która przybliżyła dzieciom temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas zajęć uczniowie oglądali filmiki edukacyjne, rozwiązywali krzyżówkę o bezpieczeństwie, wysłuchali opowiadania pt. „W drodze do szkoły”. Szczególne zainteresowanie budziły eksperymenty z wykorzystaniem otrzymanych wcześniej odblasków, które uświadomiły dzieciom, jak ważną rolę pełnią one w bezpiecznym poruszaniu się po drogach o zmroku.
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
28 września obchodziliśmy w szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 4-8 brali udział w szkolnym konkursie, którego celem było rozbudzanie myślenia logicznego, możliwość pokazania przez uczniów znakomitej znajomości niełatwych przypadków mnożenia i umiejętności rachunkowych. Zadaniem uczniów było rozwiązanie pięciu ciekawych zagadek i łamigłówek. Konkurs wygrali Roksana Walas i Alek Markus uzyskując maksymalną liczbę punktów.
Tego dnia można było również sprawdzić swoją wiedzę podczas egzaminów ustnych ze znajomości tabliczki mnożenia. Komisja Egzaminacyjna, w skład której weszli uczniowie z klasy V i klasy VIII weryfikowała poprawność odpowiedzi na 5 pytań z losu. Wszyscy poprawnie wykonali działania i uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy!
Koordynatorem akcji w naszej szkole była Pani Monika Tworek
Spotkanie z policjantem
Tradycyjnie, jak co roku w miesiącu wrześniu, gościliśmy w szkole funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Przecławiu. Policjanci przeprowadzili pogadankę dla uczniów klas I – III na temat sytuacji niebezpiecznych, jakie mogą nas spotkać na drodze do szkoły oraz innych niebezpieczeństwach, na które jesteśmy narażeni w codziennym życiu. Szczególną uwagę poświęcili zasadom ruchu drogowego oraz numerom alarmowym, na które dzwonimy w chwilach zagrożenia. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące pracy policjanta i spraw, z którymi funkcjonariusze spotykają się na co dzień.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ma w naszym kraju już 15 - letnią tradycję. Akcja ta ma na celu uświadomienie, że czytanie na głos najmłodszym dzieciom zapewnia emocjonalny rozwój. Rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poszerza wiedzę, ułatwia naukę oraz kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.
Klasy I – III uczestniczyły również w takiej akcji. Uczniów odwiedziły pluszowe postacie Gangu Słodziaków – sowa Zosia, jeż Jerzyk, bóbr Borys, lisek Lucek. Opowiadania o przygodach leśnych zwierzątek zaprezentowała nam z książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków pani Kinga Płatek - praktykantka odbywająca w naszej szkole praktykę studencką. Odbył się także konkurs plastyczny, w którym dzieci rysowały dalsze przygody bohaterów. Najładniejsze i najciekawsze prace zostaną wysłane na konkurs do organizatorów akcji. Na zakończenie imprezy uczniowie klasy II zostali przez panią dyrektor Agatę Trawczyńską pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.
Nad całością czuwała bibliotekarka pani Lidia Kopacz