Kwiecień
Lekcja przyrody w klasie I
W kwietniu, pierwszaki postanowiły sprawdzić, jakie zmiany zaszły już w przyrodzie. Dzieci zabrały ze sobą lornetki i lupy, chcąc jak najbliżej przyjrzeć się wiosennym osobliwościom. Wspólnie z wychowawczynią panią Zofią Marek spacerowały po najbliższej okolicy. Z zainteresowaniem obserwowały rozwijające się drzewa i kwiaty oraz przelatujące ptaki. Starały się jak najwięcej zapamiętać, aby przy następnej wycieczce, wskazać kolejne zmiany zachodzące w przyrodzie.
Musical „Dorotka w Krainie Oz”
9 kwietnia uczniowie klas I – III i dzieci z oddziału przedszkolnego pojechali do SCK w Mielcu na musical „Dorotka w Krainie Oz” w wykonaniu aktorów z Teatru Marzeń w Chorzowie. Barwne przedstawienie z bogatą oprawą muzyczną było równocześnie lekcją wychowawczą, podczas której bohaterowie musicalu przekonywali, że należy zawsze dążyć do spełniania własnych marzeń. Występujące postacie pokazały, że takie cechy jak: dobroć, mądrość i odwaga pomagają pokonać wszelkie przeciwności losu i doprowadzić do upragnionego celu.
Po spektaklu dzieci odbyły jeszcze krótki spacer na pobliską Górkę Cyranowską, skąd mogły popatrzeć na panoramę miasta i poszukać pierwszych śladów wiosny.
Wyjazd zorganizowała pni Mirosława Godek wraz z wychowawczyniami klas młodszych
Turniej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”o Mistrzostwo Gminy Przecław
20 kwietnia 2018 roku w Gimnazjum w Przecławiu odbył się Turniej BRD w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum Gminy Przecław. Celem Turnieju jest nabywanie umiejętności świadomego korzystania z dróg jako uczestnik ruchu drogowego przez:
- popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,
- kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze zarówno w charakterze pieszych, jak i kierujących,
- popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy,
- popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu,
Organizatorem turnieju była: Szkoła Podstawowa w Przecławiu, Automobilklub z Mielca, Urząd Miejski w Przecławiu.
W turnieju udział wzięły wszystkie 6 szkół podstawowych (oraz zawodnicy rezerwowi) i gimnazjum. Każdy z uczestników (zarówno szkół podstawowych jaki i gimnazjum) miał za zadanie:
- napisać test z przepisów ruchu drogowego (test jednokrotnego wyboru – 25 pytań)
- napisać test ze skrzyżowań (test jednokrotnego wyboru – 10 pytań)
- przejechać rowerem tor przeszkód
Indywidualnie najlepszym zawodnikiem ze szkół podstawowych został Jakub Kilian uzyskując drugi wynik w jeździe na rowerze po torze przeszkód i pierwszy w testach z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań. Drugim zawodnikiem z naszej szkoły był Łukasz Mądziel, który uplasował się na 20 miejscu.
Opiekunem drużyny był Łukasz Muniak.
Kibicujemy Stali Mielec
20 kwietnia uczniowie naszej szkoły udali się na mecz piłki nożnej do Mielca: FKS STAL MIELEC – ODRA OPOLE. Był to mecz rozgrywany w ramach rozgrywek I ligi PZPN. Po bardzo zaciętej i emocjonującej końcówce mecz zakończył sie wynikiem 2:2. Uczniowie wrócili późnym wieczorem do domu i z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd na mecz.
Organizatorami wyjazdu byli: Łukasz Muniak i Piotr Wolak.
Sukcesy w Gminnym Konkursie Matematycznym uczniów klas VI
26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dobryninie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny uczniów klas VI. W konkursie tym wzięło udział 18 uczniów, w tym uczniowie naszej szkoły: Oliwia Gruszka i Alek Markulis. Zadania konkursowe sprawdzały wiedzę, logiczne myślenie i umiejętności rachunkowe.
Miło nam poinformować, że Alek Markulis zdobył tytuł LAUREATA, a Oliwia Gruszka tytuł FINALISTY.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Do konkursu uczniów przygotowywała pani Monika Tworek
Zgłoszenie do udziału w programie edukacyjnym #SuperKoderzy
Klasa IV wraz z wychowawczynią panią Moniką Tworek nagrała 30 sekundowy film zgłaszający uczniów do udziału w programie #SuperKoderzy. Film będzie brał udział w konkursie Fundacji Orange. Zadaniem uczniów było przekonanie komisji, że to właśnie oni powinni wziąć udział w tym programie. Uczniowie chcieliby się rozwijać w dziedzinie robotyki i programowania uczestnicząc w następnym roku szkolnym w cyklu zajęć z kodowania również na lekcjach matematyki. Wyniki rekrutacji poznamy 28 maja. Trzymamy kciuki!
Gminny Konkurs Ekologiczny
24 kwietnia drużyna uczniów z klasy III w składzie: Monika Kwaśniowska, Patrycja Kozioł i Karol Kurgan wzięła udział w IV Gminnym Konkursie Ekologicznym "Mamy rady na odpady" zorganizowanym przez SP w Przecławiu. Celem imprezy była integracja środowisk szkolnych Gminy Przecław oraz kształtowanie świadomości i postaw proekologicznych, zmierzających do propagowania idei segregacji odpadów. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Przecławia - Pan Ryszard Wolanin. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat ekologii i zajęły II miejsce.
Do konkursu uczniów przygotowała wychowawczyni, pani Lidia Kopacz
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
26 kwietnia uczniowie klasy trzeciej pisali pierwszy, bardzo ważny dla nich sprawdzian - Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM. Test ten ma na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Uczniowie musieli się wykazać umiejętnościami w zakresie kluczowych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych i przyrodniczych.
Aby sprawdzian nie był dla dzieci źródłem stresu – przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań, uczniowie oglądali specjalny film terapeutyczny z Bratkiem, dzięki czemu byli bardziej rozluźnieni i było im łatwiej skoncentrować się na teście. Dodatkowo, po zakończeniu sprawdzianu wysłuchali bajkę Bratka, co pozwoliło na uspokojenie i zrozumienie emocji, które odczuwali po sprawdzianie.
Zajęcia z klockami Lego WeDo 2.0
Kontynuujemy przygodę z zestawami klocków Lego WeDo 2.0 na lekcjach informatyki. Uczniowie z dużym zaangażowaniem konstruują kolejne roboty i programują ich działanie. W kwietniu na zajęciach uczniowie pracowali nad projektami: Wyścigówki, Żaby oraz robota Milo z czujnikami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z efektów pracy uczniów.
Pomóżmy Polsce odetchnąć od smogu!
Klasa II zakończyła realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci”. Celem programu było zapoznanie uczniów z pojęciem smogu, procesem jego powstawania, wpływem na zdrowie człowieka i sposobem zapobiegania temu zjawisku. W cyklu lekcji prowadzonych zgodnie z nadesłanymi scenariuszami, dzieci przeprowadzały doświadczenia, oglądały prezentacje multimedialne oraz wykonywały prace plastyczne. Podsumowaniem projektu był wspólny przemarsz w okolicach szkoły z wykonanymi znakami oraz przygotowanymi przy współpracy z klasą III transparentami o tematyce antysmogowej. Uczniowie głośno skandowali hasło: „Precz ze smogiem!”. Przemarsz był równocześnie połączony z obchodami Dnia Ziemi.