• Wrzesień

•        Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Trzecioklasiści wystąpili z krótkim montażem słowno-muzycznym, nawiązującym do 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz powitania nowego roku szkolnego, który przygotowali na wakacjach pod kierunkiem pani Zofii Marek.

Życzymy pani dyrektor, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły samych sukcesów oraz zadowolenia z wykonywanej pracy, a uczniom wytrwałości w  nauce. Rodzicom zaś, życzymy dużo cierpliwości i pogody ducha podczas wspierania w nauce swoich pociech.

Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
          Znów dni popłyną pracowite
          Nad książką szkolną, nad zeszytem…

Znalezione obrazy dla zapytania Narodowe Czytanie 2019Uczniowie naszej szkoły: Oliwia Gruszka, Magdalena Kopacz i Kacper Jurek wraz z nauczycielem języka polskiego Witoldem Jaroszem wzięli udział w zorganizowanym na Przecławskim Rynku, przez Gminną Bibliotekę Publiczną, Narodowym Czytaniu. Uczniowie czytali fragmenty noweli patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej „Dym”.

Spotkanie z policjantem

11 września uczniów oddziału przedszkolnego i klas młodszych odwiedził dzielnicowy st. sierż. Krystian Dobosz. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze. Zachęcał do noszenia elementów odblaskowych oraz przypominał o tym, by najmłodsi bawili się z dala od drogi i nigdy bez opieki dorosłych nie wychodzili na jezdnię.

Podobny obrazOgólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. W tym dniu dla dzieci zostało zorganizowanych wiele atrakcji: zabawy z chustą animacyjną,  zabawy z balonami,  ćwiczenia z gazetami. Odbyły się także zawody  sportowe, podczas których dzieci rywalizowały w różnych  konkurencjach: bieg z woreczkami, przeplatanie szarf, slalom z piłeczkami. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał odznakę. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i radości.

Znalezione obrazy dla zapytania biegi przełajowe gif  Sukcesy sportowe w biegach przełajowych

25 września odbyły sie gminne zawody w Indywidualno - Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołe reprezentowali: Lidia i Magdalena Kopacz, Joanna i Katarzyna Jurkowskie, Paulina Wikl, Julia Kwapisz, Ola Lipiór, Maja Burek i Jakub Bogdan. Najlepszy wynik uzyskała Joanna Jurkowska, która ukończyła zawody na III miejscu i jednocześnie uzyskała awans na Finały Powiatowe do Mielca. Drużyna dziewcząt z klas VII i VIII zdobyła II miejsce.

Opiekunem drużyny jest pan Łukasz Muniak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Znalezione obrazy dla zapytania Ojcowski Park Narodowy gif   Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

27 września uczniowie naszej szkoły odwiedzili Ojcowski Park Narodowy. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie średniowiecznego zamku w Pieskowej Skale, który jest jednym z przykładów architektury renesansowej w Polsce, podziwianie Maczugi Herkulesa, Pustelni bł. Salomei, ruin zamku w Ojcowie, spacer Doliną Prądnika do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości oraz zwiedzanie Jaskini Łokietka.  Uczniowie mieli również okazję zobaczyć jak wygląda hodowla pstrąga ojcowskiego. W czasie wycieczki poznali bardzo bogatą faunę i florę tego najmniejszego, ale jednego z najbardziej różnorodnych gatunkowo Parku Narodowego oraz wiele legend związanych z historią tego rejonu Polski. Podziwiali również przepiękne krajobrazy z malowniczymi skałkami z białych i jasnoszarych wapieni górnojurajskich.

Wycieczka przebiegała w bardzo radosnej atmosferze i zakończyła się w późnych godzinach wieczornych.

Wycieczkę zorganizowała pani dyrektor Agata Trawczyńska.

Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł na 29 września (niedziela).  Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie w naszej szkole obchodzili go nieco później, razem z Gangiem Słodziaków.

Zajęcia zorganizowała pani Agata Trawczyńska

Znalezione obrazy dla zapytania kucharz gif Innowacja pedagogiczna – koło kulinarne

W bieżącym roku szkolnym, w naszej szkole, kolejny rok prowadzona jest innowacja pedagogiczna jaką są zajęcia koła kulinarnego. Uczestniczą w nim uczniowie klasy VI. Program koła uwzględnia najważniejsze zagadnienia z zakresu organizacji i higieny żywienia. Głównym jego założeniem jest rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką kulinarną, przygotowaniem potraw i ich wyeksponowaniem oraz zwrócenie uwagi na niemarnowanie żywności. W czasie zajęć poruszane będą między innymi: BHP podczas przygotowywania posiłków, wartości odżywcze warzyw i owoców, jadłospis nastolatka. Ważną rolę odgrywają zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie zdobywają umiejętności przydatne im w życiu codziennym. Dzięki tym zajęciom uczniowie integrują się, uczą współpracy i współdziałania.

Zajęcia prowadzi pani Agata Madej.