• Październik

• Znalezione obrazy dla zapytania IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia4 października obchodziliśmy w szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 4-7 z zaangażowaniem brali udział w grach i zabawach z tabliczką mnożenia, rozwiązywali ciekawe zagadki i łamigłówki. Tego dnia można było również sprawdzić swoją wiedzę podczas egzaminów ustnych ze znajomości tabliczki mnożenia. Komisja Egzaminacyjna, w skład której weszli uczniowie, weryfikowała poprawność odpowiedzi na 5 pytań z losu. Okazało się, że można dobrze się bawić pokazując swoją znakomitą znajomość niełatwych przypadków mnożenia.

Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Monika Tworek

Znalezione obrazy dla zapytania piekarz gif  Wizyta w piekarni i cukierni "Kiełkowianka"

W październiku uczniowie klas II i III odwiedzili, w ramach realizacji programu orientacji zawodowej, miejscową piekarnię i cukiernię „Kiełkowianka”.  Pani Joanna  Kwaśniowska opowiadała dzieciom o trudnej pracy piekarzy i cukierników. Uczniowie mogli  z bliska zobaczyć ich codzienną pracę. Na koniec zwiedzania otrzymali  słodki i bardzo smaczny poczęstunek.

Bardzo dziękujemy właścicielom piekarni i cukierni „Kiełkowianka”, za umożliwienie zwiedzania i przekazanie dzieciom fachowych wiadomości na temat pracy w piekarni.

Przegląd Piosenki Biesiadnej

10 października uczennice z naszej szkoły uczestniczyły w „Przeglądzie Piosenki Biesiadnej” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszymie. Dziewczęta z kl. III – Gabriela Bogdan, Olga Burek, Kinga Gancarczyk zaprezentowały się w piosence „Kareta złota”.  Magdalena Kopacz z kl. VII, zaśpiewała piosenkę „Czerwone jabłuszko”.

Gratulujemy dziewczętom wspaniałego  występu! Rodzicom dziękujemy za przygotowanie pięknych strojów!

Uczennice były przygotowywane przez  panie: Zofię Marek i Hiacyntę Wójtowicz.

Rekord w Pierwszej Pomocy

16 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Punktualnie o godzinie 12:00, przez pół godziny, wykonywali masaż serca na 4 fantomach. W akcji bicia rekordu wzięło udział 58 uczniów. Głównym celem tej imprezy było pogłębianie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki czemu uczniowie, od najmłodszych lat, uczą się podstawowych czynności ratujących życie.

Organizatorami tej akcji byli Łukasz Muniak, Lidia Kopacz i Zofia Marek.

logo TESCO

Uczniowie klas młodszych,  przystąpili w bieżącym roku szkolnym do realizacji programu edukacyjnego „OD UPRAWY DO POTRAWY”, którego organizatorem jest TESCO. Głównym założeniem działań jest dostarczenie dzieciom wiedzy na temat zdrowego odżywiania bez marnowania żywności. Program ma na celu wpojenie  dzieciom  nawyku: dbania o swoje zdrowie, przechowywania i poszanowania żywności, odpowiedniego zachowania się w domowej kuchni i podczas jedzenia   drugiego śniadania w szkole. Podczas pierwszych zajęć, uczniowie utrwalali wiedzę na temat dostarczania odpowiedniego „paliwa” dla ludzkiego mózgu.

Od organizatorów programu uczniowie otrzymali planszową grę edukacyjną - „Zakupowe Mistrzostwa”, która uczy dzieci  podejmowania odpowiednich wyborów podczas zakupów w sklepach, jak również dostarcza im wiele radości i satysfakcji z pracy zespołowej.

Koordynatorem programu jest pani Zofia Marek

Znalezione obrazy dla zapytania teatr gifSpektakl teatralny "Czerwony Kapturek"

28 października, nasi najmłodsi uczniowie pojechali do Domu Kultury w Przecławiu. Obejrzeli tam przedstawienie teatralne - „Czerwony Kapturek”. Bajka została wzbogacona o sceny przedstawiające zaśmiecanie lasu przez ludzi. Zawierała również elementy segregacji odpadów.

Pasowanie na Ucznia

30 października dzieci z klasy I zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów naszej szkoły podczas uroczystości pasowania na ucznia. W obecności rodziców złożyły uroczyste ślubowanie. Najpierw zaprezentowały zdobyte w ciągu dwóch miesięcy umiejętności. Były wiersze, piosenki, rozwiązywanie zagadek, sprawdzian z liczenia i układania liter. Niespodzianką było dodatkowe zadanie praktyczne – wypicie „czarodziejskiego napoju”, który miał sprawdzić odwagę uczniów. Egzamin został zaliczony i dzieci zostały pasowane przez Panią Dyrektor Agatę Trawczyńską. Na zakończenie otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez rodziców.

Nad całością uroczystości czuwała wychowawczyni pani Mirosława Godek.

Znalezione obrazy dla zapytania ruda jesień gif  Sukcesy w Konkursie Recytatorskim “Zanurzać się w ogrody Rudej Jesieni”

23 października odbyła się I, a 25 października II część V Konkursu Recytatorskiego “Zanurzać się w ogrody Rudej Jesieni” organizowanego przez Dom Kultury w Przecławiu. Zgodnie z regulaminem konkursu wzięli w nim udział uczniowie z Przedszkoli oraz Szkół Podstawowych z terenu gminy Przecław. W tym roku do konkursu zgłosiło się 116 uczniów. Naszą szkolę reprezentowali: oddział przedszkolny: Oliwia Muniak, Wiktoria Kopacz, klasy I-III: Wiktoria Kocoł, Grzegorz Haracz, Dominik  Łączak (kl. I); Lena Wilk (kl. II); Gabriela Bogdan, Magdalena Pomana, Adrian Masajada (kl. III), klasy IV – VIII: Monika Kwaśniowska (kl.V), Jakub Bogdan, Maja Burek,  Wiktoria Skrzyniarz (kl. VI),  Katarzyna Jurkowska, Magdalena Kopacz (kl. VII).

Laureatami konkursu zostali:

- Oliwia Muniak – III miejsce w kategorii przedszkoli (opiekun: Ewa Kopacz)

- Lena Wilk – I miejsce w kategorii klas młodszych (opiekun: Lidia Kopacz)

- Magdalena Kopacz – I miejsce

- a Monika Kwaśniowska – III miejsce w kategorii klas starszych (opiekun: Witold Jarosz).

Nagrodzonym i wszystkim reprezentantom szkoły gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów w kolejnych  konkursach.