• Grudzień

•    „Pełna miska dla zwierzątek z przytuliska”

„Pełna miska dla zwierzątek z przytuliska” to akcja zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Akcja trwała przez 3 tygodnie. W tym czasie wszyscy, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt, zgromadzili 69,5 kg różnorodnej karmy dla kotów i psów z przytuliska w Zaborczu. W podsumowaniu akcji uczestniczyła Pani Burmistrz Przecławia - Renata Siembab i Pani Elżbieta Żelazny – Inspektor do Spraw Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej w gminie Przecław.

Nad przebiegiem akcji czuwały Panie opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu – Mirosława Godek i Lidia Kopacz oraz uczennice z Rady Wolontariatu: Oliwia Gruszka, Lidia Kopacz i Magdalena Kopacz. Wszystkim, którzy wsparli akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

Zebrana karma została przekazana potrzebującym kotkom i psom z przytuliska.

Spektakl profilaktyczno - edukacyjny

10 grudnia młodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli bajkę profilaktyczno - edukacyjną „Jestem przyjacielem ludzi”, przygotowaną przez aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa.

Wartości wychowawczo-profilaktyczne spektaklu to m.in.: kształtowanie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji, empatia, sprawiedliwa ocena siebie i innych, szacunek dla norm i zasad, kształtowanie postaw wyrażających szacunek dla ludzi, niezależnie od religii, statusu materialnego, wieku, wyglądu, poziomu rozwoju intelektualnego i fizycznego oraz respektowanie ich praw, umiejętności wyrażania własnych emocji.

Wizyta uczniów w Domu Seniora

Okres przedświąteczny to czas składania sobie życzeń. Uczniowie klas I – III wspólnie z wychowawczyniami udali się do miejscowego Domu Seniora, aby złożyć życzenia pensjonariuszom i przedstawić  program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Było wspólne kolędowanie i wręczanie kartek wykonanych przez uczniów w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu. To już druga i nie ostatnia wizyta w tym roku szkolnym. Starsi, samotni ludzie czekają na te odwiedziny, a każdy występ dzieci sprawia im wielką radość wyrażoną serdecznymi brawami.

Wizyta uczniów w Domu Seniora jest formą włączenia się w akcję  #RazemNaŚwięta ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

„Przytulanka na odwagę”

Szkolne Koło Wolontariatu  i uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „Przytulanka na odwagę”, zorganizowaną przez Dom Kultury w Przecławiu.  Zebrane pluszaki  trafią do małych pacjentów na oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Mielcu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję!   #RazemNaŚwięta