• Październik

•                  Znalezione obrazy dla zapytania Projekt Cyfrowobezpieczni.pl

2 października odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego zorganizowany w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Szkolenie dla uczniów oraz Rady Pedagogicznej z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego przeprowadził Edukator. Uczniowie m.in. oglądali filmy na temat kreaowania wizerunku w sieci, bezpieczeństwa w kontakcie z innymi użytkownikami, wrażliwych danych, bezpiecznych haseł. Przeprowadzony był również dla uczniów quiz sprawdzający wiedzę.

Pasowanie na ucznia

23 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Uczestniczyli w niej  rodzice, nauczyciele  oraz uczniowie kl. II-III. Po przywitaniu zebranych przez  starsze koleżanki z kl.VI pierwszaki przedstawiły swoje umiejętności i wiadomości: śpiewały piosenki, recytowały wiersze, rozwiązywały zagadki, wykazywały się znajomością sylab oraz zasad ruchu drogowego. Po występie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Ceremonii pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor szkoły Agata Trawczyńska.

Na zakończenie uroczystości uczniowie kl. I otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki od rodziców i uczniów klasy II i III. Dla swoich pociech rodzice przygotowali poczęstunek.

Pierwszakom życzymy samych sukcesów w dalszej nauce w szkole.

Uroczystość przygotowała pani Lidia Kopacz.

Sukcesy w gminnym konkursie recytatorskim

29 października 2018r. w Domu Kultury w Przecławiu  odbył się IV Konkurs Recytatorski „Zanurzać się w Ogrody Rudej Jesieni”. Celem konkursu recytatorskiego było: rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych. W konkursie wzięło udział 98 uczniów ze szkół i przedszkoli z całej gmniny. Komisja konkursowa w składzie Hiacynta Wójtowicz, Stanisław Pazdan, Piotr Rysiewicz przyznali naszym uczniom następujące nagrody:

Kategoria Szkoła Podstawowa kl. I-III:

III miejsce Gabriela Bogdan kl. II

Kategoria Szkoła Podstawowa kl. IV-VIII:

I miejsce Magdalena Kopacz kl.VI

Wyróżnienie Monika Kwaśniowska kl.IV

Ponadto komisja konkursowa wręczyła specjalne wyróżnienie Panu Witoldowi Jaroszowi nauczycielowi j. polskiego, za twórczość własną wierszy o jesieni, które zaprezentowali jego uczniowie podczas konkursu.

Znalezione obrazy dla zapytania DOBRZE  JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU

Od października uczniowie klas I-III, pod kierunkiem wychowawców, uczestniczą w programie edukacyjnym  DOBRZE  JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU. Organizatorem programu jest fundacja Szkoła na Widelcu. Na pierwszych zajęciach uczniowie oglądali filmy edukacyjne przygotowane przez organizatora, wykonywały działania praktyczne dotyczące  realizowanego tematu. Sprawdzali między innymi, co kryje się wewnątrz warzyw i owoców, robili koktajle i surówki z warzyw. Dzieci słuchały również czytanych przez wychowawców krótkich opowiadań związanych ze zdrowym żywieniem, rozwiązywały zadania umieszczone na kartach  pracy.

Realizacja tego programu będzie trwała przez cały rok szkolny. Uczniowie będą mogli stopniowo przyswajać sobie wiedzę na temat „Dlaczego zdrowe jedzenie jest ważne?”