• Luty

•             Znalezione obrazy dla zapytania dzień bezpiecznego internetu 2019

W ramach naszej lokalnej inicjatywy akcji Polskiego Centrum Programu Safer Internet: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” uczniowie klas 4-8 jednogłośnie zdecydowali o zrezygnowaniu z korzystania z Internetu przez dwa dni, by sprawdzić swoje nawyki związane z siecią i inaczej spędzić wolny czas. 5 lutego uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, które rozpoczęły się od rozmowy na temat ich wrażeń związanych z podjętym wyzwaniem. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli również filmy edukacyjne „Lekcje bezpieczeństwa” oraz omówili kolaż, przygotowany przez uczniów klasy 5, związany z tematyką spotkania. Uczniowie zostali zaangażowani do wypowiedzi na tematy związane z bezpieczeństwem cyfrowym z użyciem narzędzia Mentimeter służącym do szybkiego, interaktywnego zbierania opinii i głosów uczestników spotkania. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe naklejki.

Zajęcia przeprowadziła pani Monika Tworek

Zabawa karnawałowa

Młodsze dzieci z klas I – III i oddziału przedszkolnego, pod opieką swoich wychowawczyń i pani Zofii Rysiewicz, spędziły miłe popołudnie na zabawie karnawałowej. Zabawę uświetniła animatorka Ania. Były tańce, konkursy, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy i maszynka do robienia baniek mydlanych, a na zakończenie każdy uczeń otrzymał balon poskręcany  w wybrany przez siebie wzór.  Wszyscy świetnie się bawili, a dwie uczennice z klas starszych, jako wolontariuszki Szkolego Koła Wolontariatu służyły pomocą podczas wspólnych zabaw.

Wyjazd na narty

28 lutego uczniowie naszej szkoły udali się na stok narciarski Jurasówka w Siemiechowie. Po założeniu sprzętu narciarskiego zostali podzieleni na grupy i przydzieleni do instruktorów, gdzie pod ich okiem uczyli się technik narciarskich. Grupa zaawansowana mogła od razu doskonalić swoje umiejętności narciarskie na dużym stoku pod opieką pana Łukasza Muniaka. Po kilku godzinnej nauce cała grupa już samodzielnie zjeżdżała z dużego stoku. Uczniowie międzyczasie korzystali z miejscowego baru, gdzie zajadali się smakołykami i popijali gorącą czekoladę. W przerwie nasi uczniowie wysłuchali pogadanki na temat „Dekalogu Narciarza” przeprowadzonej przez Policje, która pełniła służbę na stoku narciarskim.  Podczas całego wyjazdu dopisywał dobry humor i super zabawa, a uczniowie choć zmęczeni ale zadowoleni już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu na narty.

Organizatorem i opiekunem był pan Łukasz Muniak i pan Piotr Wolak.