• Znalezione obrazy dla zapytania uwaga gif

Dyrektor Szkoły wraz z dzielnicowym st. sierż. Krystianem Doboszem przypominają mieszkańcom miejscowości Zaborcze o obowiązku oznakowania posesji numerami porządkowymi.

Prawidłowe oznaczenie posesji numerem porządkowym ma istotne znaczenie dla usprawnienia działań wszystkich podmiotów, dla których łatwość identyfikacji domów jest niezwykle ważna dla ratowania życia i zdrowia, a także zapewnienia bezpieczeństwa obywateli.

• W dniu 26 stycznia 2018r.o godz.16.00 odbędzie się wywiadówka. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.

• Image result for życzenia bożonarodzeniowe dla uczniów i rodziców

Prawdziwie radosnych
            Świąt Bożego Narodzenia
            oraz uśmiechu i życzliwości
            na każdy dzień Nowego Roku życzy ...

Dyrekcja, Nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Kiełkowie

• Przypominamy, że dzień 22 grudnia 2017 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

• Biblioteka szkolna ogłasza błyskawiczny misiaczkowy konkurs

dla uczniów klas III - VI

Odpowiedz na 3 pytania:

1. „Proszę państwa, oto miś.

Miś jest bardzo grzeczny dziś,

chętnie państwu łapę poda.

Nie chce podać?

A to szkoda.”

Kto jest autorem tego wiersza?

1. Miś Uszatek jest bohaterem dobranocki, która powstała na podstawie książki. Kto wymyślił i opisał przygody Misia Uszatka?
            2. A. A. Milne i M. Bond opisali w swoich książkach przygody najbardziej rozpoznawalnych misiów na świecie. Jak nazywają się te misie?

Odpowiedzi należy dostarczyć, do pani dyrektor, do dnia 24 listopada 2017r.

Wśród osób, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi rozlosowane zostaną nagrody.

Znalezione obrazy dla zapytania miś

• Dni 2 i 3 listopada 2017r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

• Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna

ul. Wyspiańskiego 6, 39-300 Mielec

tel. (17) 788 49 78,  606 503 243

e-mail: pppmielec@poczta.onet.pl     www.poradniamielec.pl

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Mielcu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na  bezpłatne seminarium, poświęcone problematyce rodziny, rodzicielstwa, wychowania i rozwoju dzieci. Spotkania będą odbywać się w siedzibie Poradni, w godzinach popołudniowych. Spotkania prowadzone będą przez doświadczonych psychologów i psychoterapeutów.

Zapraszamy.

LISTOPAD – 13.11.2017  (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00

Bezpieczeństwo w sieci – jak chronić dzieci przed cyberprzemocą.

GRUDZIEŃ – 18.12.2017  (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00

Emocje przyjaciel czy wróg ?– jak radzić sobie ze złością, smutkiem, lękiem dziecka.

STYCZEŃ – 15.01.2017 (poniedziałek)  godz. 16.30 – 18.00

Nastolatek w domu – czyli problemy okresu dorastania jako wyzwanie dla rodzica.

LUTY – 19.02.2017  (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00

Uzależnienia chemiczne (alkohol, narkotyki, nikotyna, leki, dopalacze) i behawioralne (Internet, bulimia, hazard) – sygnały ostrzegawcze.

MARZEC – 19. 03.2017 (poniedziałek)  godz. 16.30 – 18.00

Rozpad rodziny – jak pomóc dziecku przetrwać trudne chwile i poradzić sobie ze stratą.

KWIECIEŃ – 16.04.2017  (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00

Jak wspierać rozwój dziecka w okresie przedszkolnym.

MAJ – 21.05.2017  (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.00

Jak wspierać rozwój dziecka w okresie wczesnoszkolnym.

CZERWIEC – 18.06.2017 (poniedziałek)  godz. 16.30 – 18.00

Jak wspierać rozwój dziecka w okresie szkolnym i dorastania.

•     Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kiełkowie zaprasza Rodziców na zebranie w dniu 13 września 2017r. (środa) na godzinę 17.00.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się w dniu 4 września 2017 r.

O godz. 9.00 w Kościele Parafialnym w Kiełkowie odprawiona zostanie msza św.,

a o godz. 10.00  w Szkole Podstawowej odbędzie się inauguracja roku szkolnego.

• Niestety badania wskazują, że ponad połowa dzieci gra w gry nieodpowiednie do ich wieku. Wiele powszechnie dostępnych gier zawiera treści zdecydowanie nieprzeznaczone dla dzieci: sceny pokazujące przemoc, treści seksualne, zachowania przestępcze czy używanie narkotyków. Przesycone agresją i przemocą gry prowadzą do wzrostu poziomu agresji u najmłodszych graczy i desensytyzacji – utraty wrażliwości na realną przemoc wobec innych ludzi.

Poradnik dokładnie zapozna rodziców ze światem gier – z ich typami, korzyściami z grania oraz niebezpieczeństwami, na jakie są narażone dzieci w przestrzeni wirtualnej. Podpowie też, jak właściwie dobierać gry i jak sprawić, że korzystanie z nowych technologii będzie bezpieczne dla najmłodszych użytkowników komputera i internetu.

Dzieci_w_swiecie_gier_komputerowych.pdf